ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Karaš odmietol Michalovce, mieri do FC Košice. Zavážilo stretnutie s Kozákom
zdroj: fclokomotiva.sk

Karaš odmietol Michalovce, mieri do FC Košice. Zavážilo stretnutie s Kozákom

Košická Lokomotíva prišla pred pondelňajším štartom prípravy o štvrtého hráča. Káder aktuálne predposledného celku druhej ligy opustil po Jakubovi Novotnom, Františkovi Pavúkovi a Adamovi Kuľhovi aj ofenzívny stredopoliar Kamil Karaš. Ten sa dohodol na spolupráci s lídrom III. ligy Východ FC Košice.

Karaš pôsobil v Loky od leta 2016. Od svojho príchodu sa zaradil medzi najväčšie opory mužstva, hoci ho neraz v rozlete pribrzdili zranenia. Záujem o jeho služby v zime prejavili aj prvoligové Michalovce. „Zvažoval som viacero ponúk, ozval sa mi aj tréner Michaloviec Anton Šoltis, čo si vážim, no po dôkladnom zvážení som sa rozhodol zostať v Košiciach. Myslím si, že keď hrá človek prvú ligu a obetuje tomu všetko ostatné, mal by byť aj patrične ohodnotený. Momentálne som to necítil tak, že by sa mi to oplatilo. Stále však mám túžbu zahrať si ligu,“ prezradil 27-ročný tvorca hry.

Rodák zo Starej Ľubovne následne odhalil, prečo sa napokon rozhodol pre ponuku ambiciózneho treťoligistu: „Po odchode pána trénera Rusnáka z Lokomotívy som aj ja v lete zvažoval, čo ďalej. Veril som, že to bude naďalej dobré, no pár vecí sa zmenilo a už som sa necítil tak, ako za jeho pôsobenia na lavičke. Aj preto som sa rozhodol, že to nebudem siliť a radšej odídem. Najviac zavážilo stretnutie s pánom trénerom Kozákom, ktorého si nesmierne vážim. Keď ma oslovil, len ťažko by som mu vedel povedať ´nie´. Predostrel mi určitú predstavu, na základe čoho som sa definitívne rozhodol."

Ciele žlto-modrých sú jasné. Na jar chcú doklepnúť dobre rozbehnutú sezónu a postúpiť do druhej ligy. Navyše, sú aj vo štvrťfinále Slovnaft Cup-u, v ktorom v marci vyzvú úradujúceho slovenského majstra Spartak Trnava. „Prestupujem do ambiciózneho klubu, ktorý má pred sebou veľké výzvy. Verím, že už v tejto sezóne sa nám podarí postúpiť do druhej ligy. Budem sa snažiť mužstvu čo najviac pomôcť. Dúfam, že budem zdravý, že budem mať radosť z futbalu, a že spolu prilákame fanúšikov na tribúny. Samozrejme, mám aj osobné ciele, tie však neprezradím,“ dodal s úsmevom Karaš, ktorý bude na pôsobenie v Loky spomínať len v dobrom: „Jasné, že v každom mužstve sú aj horšie obdobia, ale to je vo futbale normálne. Ďakujem majiteľovi, športovému riaditeľovi, trénerom, realizačnému tímu a fanúšikom za pekné obdobie. Budem Loky naďalej sledovať a držať palce. V neposlednom rade ďakujem spoluhráčom, ktorí boli pre mňa najdôležitejší. Spolu sme všetko prežívali, úspechy aj prehry.“

Najnovšie z klubu: FC KOŠICE

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk