ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Niekdajší veľký talent Václav Kadlec sa vracia po osemmesačnej maródke
zdroj: Václav Kadlec. (VK-instagram)

Niekdajší veľký talent Václav Kadlec sa vracia po osemmesačnej maródke

V októbri 2010 debutoval v českej reprezentácii. Mal 18 rokov a 4 mesiace. Skóroval a stal sa najmladším strelcom národného tímu. Jeho rekord trvá dodnes. Avšak, útočník Václav Kadlec (26) za vyše osem rokov odvtedy pridal len tri reprezentačné zásahy. „Nároďáku“ zväčša nebol k dispozícii pre vracajúce sa zranenia. Po jednom takom, ktoré si tentoraz vyžiadalo osemmesačnú pauzu, sa vracia opäť. „Verím, že mám pred sebou ešte veľa krásnych rokov,“ nádeja sa stále mladý útočník Sparty Praha.

Václava Kadleca vychoval pražský Bohemians, do Sparty prišiel v roku 2008. „Rudým“ pomohol k dvom ligovým titulom, v lete 2013 odišiel do bundesligového Eintrachtu Frankfurt. Po roku a pol sa vrátil do Sparty na hosťovanie, kedysi obrovský potenciál nenaplnil ani v dánskom Midtjyllande. Od leta 2016 je nastálo späť v Sparte, no naposledy hral v máji 2018.

Václav Kadlec odohral v Bundeslige 30 zápas, strelil 6 gólov a 4 pripravil. (Michal Beránek/Sport)

V Jihlave si pred ôsmimi mesiacmi ešte v prvom polčase poranil koleno, musel na operáciu. Prvý odhad znel, že Kadlec sa vráti na začiatku aktuálnej sezóny. S tímom sa dokonca začal pripravovať v Rakúsku, no koleno po artroskopii pri väčšej záťaži začalo opúchať. Kadlec odišiel na rehabilitáciu do Nemecka, začiatkom novembra absolvoval menšiu operáciu kolena.

„Vašek je zdravý a pripravený na tréning v plnej záťaži,“ zvestoval českému denníku Sport radostnú správu Kadlecov agent Pavel Paska. Útočník Kadlec schopný nastúpiť aj na krídle sa Sparte v neľahkom období vracia akoby nová posila. Hrdý klub je napriek najvyšším ambíciám po jeseni až piaty so sedemnásťbodovou stratou na Slaviu. Kadlec by Sparte mohol pomôcť s vylepšením nelichotivej pozície. „Veci občas nejdú tak, ako by sme chceli a očakávali. Nie je to pre mňa ľahká situácia, no nie je všetkým dňom koniec. Verím, že sa dám dokopy a všetkým, čo si myslia, že na to nemám, a hlavne sebe, dokážem, že mám pred sebou ešte veľa krásnych rokov,“ napísal Kadlec v novembri na svojom Instagrame.

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk