ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trabzonspor, ktorý sa zaujímal o Šporara, sa zbavil svojho najlepšieho útočníka
zdroj: Burak Yilmaz a Andraž Šporar. (Trabzon-twitter/tasr)

Trabzonspor, ktorý sa zaujímal o Šporara, sa zbavil svojho najlepšieho útočníka

Najlepší turecký strelec od čias Hakana Süküra Burak Yilmaz v Trabzonspore skončil. Tridsaťtriročný strelec, ktorý v ostatnej sezóne nasúkal v 25 ligových zápasoch 23 gólov, v piatok prestúpil do konkurenčného Besiktasu. Trabzonu vznikla na hrote útoku medzera, ktorú sa už koncom minulého kalendárneho roka snažil vyplniť najlepším strelcom Fortuna ligy Andražom Šporarom zo Slovana Bratislava.

„Evidujeme veľký záujem zahraničných klubov o Šporara, Mohu či ďalších našich kľúčových hráčov. So všetkými, vrátane Šporara, však máme uzavreté dlhodobé kontrakty a nie sme pod žiadnym tlakom, aby sme niektorého z nich predávali. Našim zámerom je, aby mužstvo zostalo pokope,“ vyhlásil jesenný majster Fortuna ligy Slovan Bratislava pre ProFutbal.sk a záujem opustiť Slovensko vyvrátil aj 24-ročný Slovinec Šporar. „Určite zostanem v Slovane a nikam v zime neodídem. V Slovane sa cítim výborne a neviem sa už dočkať nového štadióna. So Slovanom chcem získať titul, takže v zime určite zostanem v tomto klube, kde som šťastný a túžim s ním dosiahnuť veľké úspechy,“ povedal na jeseň autor 15 gólov v 16 ligových zápasoch v belasom drese.

O odchode Yilmaza z Trabzonsporu sa špekulovalo už koncom novembra, keď sa klub začal zaujímať o Šporara. Burak sa vtedy dostal do sporu s fanúšikmi, pri odchode z ihriska v dueli s Bursasporom im nadával a ukazoval vulgárne gestá. Trabzon ho pokutoval a suspendoval do konca jesennej časti. Yilmaz predtým v siedmich ligových zápasoch nasúkal päť gólov. Dvojnásobný turecký majster, dvakrát najlepší strelec domácej súťaže a druhý najlepší strelec tureckej histórie prestúpil do Besiktasu za 1,36 milióna eur. Je jeden z mála, kto hral za všetky štyri popredné kluby Besiktas, Fenerbahce, Trabzonspor i Galatasaray.

Burak už na svojom Instagrame stihol napísať, že sa vrátil do klubu, ktorému - podľa očakávaní - patrí jeho srdce. Trabzonspor, v ktorého kádri sa nachádza i Slovák Juraj Kucka a Čech Filip Novák, hráva v rozostavení 4-2-3-1 alebo 4-4-2. V kádri má po Burakovom odchode len dvoch ortodoxných útočníkov Huga Rodallegu a Caleba Ekubana (na hosťovaní z Leedsu United). Trabzonspor je po jeseni druhý so šesťbodovou stratou na Basaksehir. V zime sa bude chcieť na citlivom poste posilniť. Obnoví svoj záujem o Šporara?

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk