ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vantruba si na šancu v Slavii musí počkať, na jar bude hosťovať
zdroj: slavia.cz

Vantruba si na šancu v Slavii musí počkať, na jar bude hosťovať

Slovenský brankár Martin Vantruba ani jeho krajan stredopoliar Jakub Hromada nefigurujú v 27-člennom výbere pražskej Slavie, ktorý odletel na sústredenie do Španielska. V kádri, samozrejme, nechýba jeho ťahúň Miroslav Stoch.

Talentovaného Jakuba Hromadu stále limituje zranenie. „Bohužiaľ, nemôže ani behať. Je v Prahe s doktormi, prognóza je taká, že za tri týždne by mohol začať behať, no stále sa to posúva. Nechcem predbiehať, ale po tom, ako som hovoril s doktorom, to vyzerá tak, že za tri týždne Kubo začne trénovať. Bude záležať od jeho stavu,“ priblížil aktuálnu situáciu 22-ročného rodáka z Košíc tréner Slavie Jindřich Trpišovský.

Zatiaľ, čo Hromada nateraz v kádri zostáva, na jar z neho vypadne dvadsaťročný brankár Martin Vantruba. Bývalý gólman Spartaka Trnava bude nasledujúci polrok hosťovať v niektorom z klubov českej alebo slovenskej ligy. „Vyberáme mu hosťovanie z možností, ktoré sa mu ponúkajú. Plán bol, aby tu pol roka zostal, načerpal klubovú filozofiu a to, čo sa od neho bude vyžadovať. V lete sme sa dohodli, že bude pol roka s tímom a následne sa presunie niekam, kde bude pravidelne chytať. Rokovania sa finalizujú. Ponuky sú z Česka i zo Slovenska. Tréneri brankárov chcú mať Martina čo najviac pod kontrolou,“ vysvetlil pre slavia.cz Trpišovský s tým, že do jarnej časti Slavia vstúpi so stabilnou brankárskou dvojicou Kolář - Kovář. V pozícii trojky bude Jakub Markovič zo staršieho dorastu. 

Slavia len predvčerom skompletizovala príchod stopéra Alexa Krála, dnes informovala tiež o angažovaní bahrajnského útočníka Abdalláha Júsufa Hilála, ktorý ale na jar zostane na hosťovaní v Bohemianse Praha.

Káder pražskej Slavie na sústredení v Španielsku (foto: slavia.cz)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk