ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalovce lanária Černáka či Karaša, zmluvy sa skončili Kavkovi a Vaščákovi
zdroj: TASR

Michalovce lanária Černáka či Karaša, zmluvy sa skončili Kavkovi a Vaščákovi

Po najvydarenejšej jeseni v klubovej histórii nehodlajú v MFK Zemplín Michalovce zaspať na vavrínoch. Vedenie siedmeho tímu priebežného poradia Fortuna ligy sa obhliada po možných posilách, hoci zatiaľ ráta len sraty.

Podľa informácií denníka Šport by v Michalovciach nemalo pokračovať skúsené duo Peter Kavka a Blažej Vaščák. Obom na konci roka vypršali kontrakty. Nejasná je i budúcnosť kvarteta legionárov, ktorí na Zemplíne hosťovali z Legie Varšava (Sadam Sulley, Brian Iloski, Tomasz Nawotka) a Lechu Poznaň (Dawid Kurminowski). Všetci sa vrátili do svojich klubov, no je možné, že niektorý z nich bude na východe Slovenska pôsobiť aj na jar.

Naopak, káder „východniarov“ by mohli posilniť útočník Roland Černák a obranca Dominik Špiriak z Dunajskej Stredy. Obaja by podľa denníka Šport mali na jar v Michalovciach hosťovať. V riešení je i prestup ofenzívneho stredopoliara druholigovej Lokomotívy Košice Kamila Karaša či španielskeho záložníka Josého Casada zo Zlatých Moraviec.

Zemplínčania odštartujú zimnú prípravu v pondelok 7. januára. Celkovo odohrajú osem zápasov. Sily si zmerajú s maďarskými celkami Debrecínom a Kisvárdou, slovenskými druholigistami Trebišovom, Liptovským Mikulášom, Banskou Bystricou a s Bardejovom, treťoligovým FC Košice či s poľským Nowym Saczom.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk