ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezová vyriešila trénerskú otázku, veľké zmeny aj v kádri
zdroj: zpfutbal.sk

Podbrezová vyriešila trénerskú otázku, veľké zmeny aj v kádri

Gergely Geri nebude novým hlavným trénerom Podbrezovej. Dočasný nástupca Mareka Fabuľu koučoval mužstvo v záverečných dvoch kolách jesennej časti, v ktorých „železiari“ získali bod za remízu so Sereďou. Na jar bude na lavičke sedieť Vladimír Veselý.

Štyridsaťdvaročný rodák zo Žiliny naposledy pôsobil v českom Třinci, ktorému v druhej najvyššej súťaži patrí po jeseni priebežná 11. priečka. "Chceli sme dať šancu mladým, neokukaným trénerom, ktorí majú v sebe energiu, vyznávajú futbalovú filozofiu, akú chceme aj my v klube a cítia to ako šancu," prezradil pre denník Šport športový riaditeľ Podbrezovej Miroslav Poliaček. Veselého asistentmi budú Michal Hanek s Petrom Argyusim, trénerom brankárov bude Bogdan Štefanovič. 

Zmeny nastanú aj v hráčskom kádri. Podľa informácií denníka Šport v klube nepokračujú obranca Matúš Turňa a trojica legionárov Jesse Edge, Stjepo Njire a Iľja Tereščenko. Naopak, na skúšku príde až sedem hráčov, z druholigového Pohronia "železiarov" posilní trojica Jozef Špyrka, René Paraj a Daniel Pavúk.

Vladimír Veselý
Vladimír Veselý vo funkcii nahradil Mareka Fabuľu (foto: archív V. V.)

Podbrezová bola bez hlavného trénera od 27. novembra, keď po sérii šiestich ligových prehier ukončila spoluprácu s Marekom Fabuľom i jeho asistentom Miroslavom Guzom. Pre Fabuľu to bolo už druhé pôsobenie na Horehroní, prvýkrát v klube skončil v apríli 2017. Po sérii mizerných výsledkov „železiarom“ patrí 10. miesto v priebežnej tabuľke Fortuna ligy, posledné Zlaté Moravce na nich strácajú šesť bodov. V úvodnom jarnom kole nastúpia 16. februára na pôde Nitry.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Železiarne Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk