ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prešov opustili najskúsenejší hráči, priestor dostanú mladíci z akadémie
zdroj: 1fctatran.sk

Prešov opustili najskúsenejší hráči, priestor dostanú mladíci z akadémie

Ako prvý tím v druhej lige odštartoval zimnú prípravu prešovský Tatran. Dvanásty celok priebežného poradia ju začal s poriadne pozmeneným kádrom. Mužstvo opustili najskúsenejší hráči, ktorých, aspoň nateraz, nahradili mladíci z akadémie.

Ako sme už aj my na našom portáli avizovali, kľúčovým hráčom a dlhoročným oporám Tatrana na konci roka vypršali kontrakty a rozhodli sa, že vyskúšajú šťastie inde. Ako informuje klub na svojom webe, zeleno-biely dres si viac neoblečú Jakub Bartek, Martin Luberda, Ján Dzurík, Dávid Keresteš, Petr Hošek, Richard Kačala a Lukáš Micherda.

Veľké diery v zostave hodlajú Prešovčania plátať hráčmi z vlastnej liahne. Úvodného tréningu A-mužstva v novom roku sa vo štvrtok zúčastnili Rastislav Švec, Šimon Ondrej, Stanislav Olejník, Gabriel Dzuričko, Erik Stach, Oliver Luterán a Erik Sabol. Defenzívu mužstva by mal vystužiť aj 20-ročný obranca Franko Surac z NK Zadar, na ceste je i jeho rovesník zo Srbska Alexandar Mitrović, hrajúci na poste stopéra.

Na lavičke Šarišanov zatiaľ pokračuje Čech Anton Mišovec. Isté je, že Prešov odohrá v rámci prípravy tri zápasy základnej D-skupiny v Zimnej Tipsport lige, v ktorej si zmeria sily s 1. SK Prostějov (5. januára), FK Poprad (8. januára) a s FC Baník Ostrava (15. januára). 

„Ďalšie prípravné zápasy odohrajú futbalisti Prešova po skončení Zimnej Tipsport ligy. Zoznam a termíny stretnutí sa momentálne finalizujú,“ píše sa na 1.fctatran.sk. Prvý zápas jarnej časti odohrá Prešov 9. marca „doma“ v Stropkove proti piatemu Popradu.

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk