ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do Slavie sa vracia Král: Chcem dokázať, že si ma nevybrali náhodou
zdroj: slavia.cz

Do Slavie sa vracia Král: Chcem dokázať, že si ma nevybrali náhodou

Pred dvoma rokmi klub ako osemnásťročný opustil, pretože cítil, že konkurencia je obrovská. V Tepliciach sa vypracoval na jedného z najlepších mladých stopérov v lige, a tak v januári prekvapujúco prišla opätovná ponuka zo Slavie. Stále len dvadsaťročný Alex Král ani tentoraz nebude mať isté miesto v základnej zostave lídra českej Fortuna ligy, no verí, že vďaka nadobudnutým skúsenostiam sú jeho šance omnoho väčšie.

Český mládežnícky reprezentant podpísal so Slaviou dlhodobý kontrakt do 30. júna 2023. S tímom odcestuje na sústredenie do Španielska, kde sa začne jeho boj o miesto v zostave. „Pocity sú rozhodne pozitívne. Je to ďalší krok v mojej kariére, veľmi sa teším na to, ako vybehnem na štadión. Na druhej strane, je to tiež veľký záväzok. Chcem dokázať, že si ma Slavia nevybrala náhodou,“ cituje klubový web „zošívaných“ slová Alexa Krála. Ten s futbalom začínal v Brne, do Slavie prišiel už ale ako trinásťročný. V najvyššej českej súťaži debutoval v drese Teplíc v máji 2017. Celkovo nastúpil v 48 súťažných dueloch, strelil dva góly a pripísal si päť asistencií.

zdroj: youtube.com/tvslavia

Za jeho návratom do Edenu stojí slovenský agent Karol Kisel, ktorý priznal, že o hráča malo záujem aj francúzske Bordeaux. „Sme veľmi šťastní, že sa prestup uskutočnil. Slavia bola spomedzi všetkých záujemcov najserióznejšia a najkonkrétnejšia. Alex sa po pôsobení v Tepliciach vracia ako hotový hráč. Ponuka Slavia je veľmi podobná tej z Bordeaux, a to hlavne čo sa týka samotného herného štýlu. Alex sa totiž hodí pre náročný herný štýl, ktorý Slavia praktizuje. Je postavený na rozohrávke zozadu, a keďže Alex je veľmi rýchly, tak si myslím, že mu tento štýl bude maximálne sedieť,“ domnieva sa niekdajší slovenský reprezentant. 

Rodák z Brna pred dvoma rokmi veril, že dvere do Slavie sa mu nadobro nezavreli. Ani sám vtedy ale netušil, že sa vráti už o dva roky. „Je pravda, že som pri odchode premýšľal o tom, aké by bolo pekné jedného dňa sa do Slavie vrátiť. Teraz som tu, je to príjemný pocit. Som na to pripravený, veľmi sa teším. Verím, že sa mi podarí potvrdiť, prečo ma Slavia kúpila, a že urobila dobrý krok. Rád by som s tímom získal titul,“ vyhlásil pre slavia.cz defenzívny univerzál Král, ktorý sa obrovskej konkurencie neobáva: „Hráča motivuje, keď má na svojom poste konkurenciu. Je to dobré, pretože musím viac makať a ešte viac sa snažiť. Navyše, nie je mi to cudzie. Už keď som prišiel v žiackom veku do Slavie, konkurencia tu bola obrovská. To isté platilo v Tepliciach. Všetko je to neustále o level vyššie.“

zdroj: youtube.com/tvslavia

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Teplice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk