ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bitka o Ramseyho. Bijú sa všetci okrem Arsenalu
zdroj: Aaron Ramsey.

Bitka o Ramseyho. Bijú sa všetci okrem Arsenalu

Aaron Ramsey pôsobí v Arsenale už vyše desaťročie. Waleský stredopoliar prišiel v lete 2008 z Cardiffu City. S „kanoniermi“ získal trikrát FA Cup, dvakrát ho vyhlásili za hráča sezóny. Na severe Londýna zotrval aj po odchode francúzskeho trénera Arséna Wengera a príchode Španiela Unaia Emeryho. A aj keď v lige chýbal len trikrát a na rukáv navliekol i kapitánsku pásku, jeho herná minutáž sa značne zmenšila. Nečudo, že podľa všetkého ho na Emirates Stadium čaká posledný polrok.

Napriek tomu, že Emery nemá v strede zálohy mnoho lepších, s Ramseym viac nepočíta. Srdnatý Walesan vraj nezapadá do jeho hernej koncepcie, odchod si už želá i samotný hráč. Je v dobrej pozícii, pretože už na konci sezóny mu vyprší zmluva. Keďže rokovania o jej predĺžení momentálne nie sú na programe dňa, Ramsey môže od januára jednať s inými klubmi. Alternatívy sú dve. Buď ho niekto vykúpi už v januári, alebo ho získa zadarmo v lete. Záujemcovia sú naklonení druhej alternatíve.

Nad ostatnými zatiaľ stojí turínsky Juventus. Ten už prostredníctvom športového riaditeľa Fabia Paraticiho verejne deklaroval svoj záujem. „Ramsey je úžasný hráč v skvelom tíme. Na vrcholnej úrovni hrá už mnoho rokov. Jeho kontrakt čoskoro vyprší. Sledujeme dianie na trhu, sledujeme aj jeho. Nateraz je však hráčom Arsenalu a určite nie sme jediní záujemcovia,“ potvrdil interes o 28-ročného hráča Paratici pre taliansky Sky Sport.

Ramsey by údajne mohol byť zaujímavý aj pre parížsky Saint-Germain, britský The Independent už pred mesiacom a pol informoval o dohode hráča s Bayernom Mníchov. Všetky špekulácie zatiaľ naznačujú, že Ramsey by mal Arsenal opustiť až v lete. V utorok to po víťazstve nad Fulhamom povedal aj Emery. Ten verí, že Ramsey zotrvá v klube do konca sezóny. O predĺžení zmluvy však nehovoril.

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk