ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dunajská Streda reagovala na ponuku Celticu za Baya
zdroj: Vakoun Issouf Bayo. (fcdac.sk)

Dunajská Streda reagovala na ponuku Celticu za Baya

V pondelňajších ranných hodinách sme vás informovali o ponuke škótskeho Celticu Glasgow za útočníka Dunajskej Stredy Vakouna Issoufa Baya vo výške 1,75 milióna libier (1,94 mil. eur). S informáciou britského Daily Star sme konfrontovali klub zo Žitného ostrova, ktorý nám v popoludňajších hodinách poslal odpoveď.

„Náš klub obdržal oficiálnu ponuku Celticu a potvrdili sme jej prijatie. Rokovania plánujeme začať v najbližšom čase,“ reagoval na podnet ProFutbalu športový riaditeľ DAC Jan Van Daele prostredníctvom klubového manažéra pre vonkajšie vzťahy Krisztiána Nagya.

Celtic Glasgow sa ocitol v neľahkej situácii. Nádejný útočník Moussa Dembélé v lete odišiel do francúzskeho Lyonu, dlhoročný strelec Leigh Griffiths v ostatných týždňoch nehrá a rieši si problémy v osobnom živote. Škótskemu klubu tak zostal jediný hrotový útočník dvadsaťročný Odsonne Edouard. Tréner Brendan Rodgers sa rozhodol situáciu riešiť príchodom nádejného útočníka, ktorý Dunajskú Stredu posilnil v marci 2018 po príchode z tuniského ES Sahelu.

Bayo v 32 stretnutiach nastrieľal za Dunajskú Stredu 22 gólov, pričom ďalších deväť pripravil. V aktuálnej sezóne Fortuna ligy zaznamenal viac gólov len Slovinec Andraž Šporar zo Slovana Bratislava. Bayo pomohol DAC k druhému miestu po jesennej časti. V jej priebehu dvakrát reprezentoval svoju krajinu v kvalifikácii na Africký pohár národov a získal si pozornosť európskych klubov.

Timothy Weah. (psg.fr)

Bayo by sa mal stať jednou z troch zimných posíl The Hoops. Veľmi reálne podľa Daily Star vyzerá polročné hosťovanie libérijského útočníka parížskeho Saint-Germain Timothyho Weaha - osemnásťročného syna africkej legendy a držiteľa Zlatej lopty z roku 1995 Georga Weaha. Rodgers si vyhliadol i belgického pravého obrancu talianskej Atalanty Timothyho Castagna, no klub ho v januári neplánuje uvoľniť do Škótska. Celtic je po víkendovej prehre v derby s Rangers na čele Premiership len o skóre pred svojím rivalom. Má však jeden zápas k dobru.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Celtic Glasgow

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk