ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ruskí trestanci Mamajev a Kokorin si za mrežami zahrajú proti dozorcom
zdroj: Aleksandr Kokorin a Pavel Mamajev vľavo a záber z filmu Trestná lavica. (twitter/imdb.com)

Ruskí trestanci Mamajev a Kokorin si za mrežami zahrajú proti dozorcom

Film The Longest Yard s Adamom Sandlerom u nás známy ako Trestná lavica alebo Za mrežami poznáte všetci. Vyhasnutá hviezda amerického futbalu Paul „Ničiteľ“ Crewe sa ocitne vo väzení, kde partiu trestancov pripraví na zápas proti tímu dozorcov. Nie každý už vie, že ide o remake pôvodnej verzie z roku 1974 s Burtom Reynoldsom a že má i svoju futbalovú verziu s bývalou anglickou hviezdou Vinniem Jonesom a Jasonom Stathamom v hlavných úlohách. Hollywoodsky koncept teraz v Rusku uvedú do reality.

Hlavné hviezdy príbehu nedodá Hollywood, no priamo ruská futbalová reprezentácia. Oporami tímu trestancov bude 27-ročný útočník Zenitu Petrohrad Aleksandr Kokorin (48 zápasov za Rusko a 12 gólov) a 30-ročný stredopoliar Krasnodaru Pavel Mamajev (15/0). Tí v októbri v jednej z ruských kaviarní napadli dvoch vysokopostavených štátnych úradníkov a ich šoféra. Jednou z obetí bol riaditeľ na ministerstve priemyslu a obchodu Denis Pak. Dvojica futbalistov bola podľa vyjadrení personálu kaviarne pod vplyvom alkoholu a zrejme i drog. Keď ich zákazníci upozornili na hlučné správanie, reagovali agresívne. Dvojici hráčov okrem iného prekážal čínsky pôvod Paka. Spoluhráč krídelníka slovenskej reprezentácie Róberta Maka Aleksandr Kokorin podľa záberov priemyselnej kamery napadol úradníka stoličkou. Po ataku ho hospitalizovali s otrasom mozgu a poranením ruky. Mamajevovi a Kokorinovi hrozí za ublíženie na zdraví troch osôb až päťročný pobyt za mrežami.

zdroj: Vyčíňanie Mamajeva s Kokorinom.

Obaja nateraz zostávajú vo vyšetrovacej väzbe až do 8. februára 2019, kým sa nerozhodne o ich právoplatnom treste. Jedna z ruských mimovládnych organizácii využila ich pobyt na zorganizovanie charitatívneho stretnutia v rámci akcie Týždeň dobra. Výťažok z akcie má pomôcť ľuďom v núdzi. Mamajev s Kokorinom poskladajú tím väzňov, ktorý si zahrá proti mužstvu dozorcov, ktorí ich v nápravnom ústave strážia. „Ruská federálna väzenská služba túto iniciatívu schválila. Zástupca jej riaditeľa povedal, že mnohí dozorcovia sa už tešia, ako si zahrajú s takými hráčmi na jednom ihrisku," povedala pre ruské agentúry viceprezidentka komisie monitorujúcej väznice v krajine Eva Merkačová. Zápas by sa mal odohrať pár dní po Novom roku. Zatiaľ je otázne, či ho po vzore filmovej predlohy bude vysielať i niektorá z televíznych staníc.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Krasnodar

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

HOKEJ.sk