ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Návrat ku klasike. Drsná rozhodcovská lopta v derby Celtic - Rangers
zdroj: James Tavernier (vľavo) a Ryan Christie v pikantnom súboji v rámci Old Firm derby.

Návrat ku klasike. Drsná rozhodcovská lopta v derby Celtic - Rangers

Rozhodcovská lopta je metóda, akou pokračovať v hre, keď ju preruší rozhodca. Udeje sa tak zväčša pri zraneniach hráčov či inej neprirodzenej situácii. Dnes je zaužívané, že lopta sa odovzdá tímu, ktorý je v čase prerušenia hry v jej držaní. V minulosti sa to takto gentlemansky neriešilo.

Rozhodcovské lopty v minulosti prinášali nielen na Britských ostrovoch zaujímavé a zábavné súboje. Dnes ich je možné vidieť len v raritných prípadoch, keď sa tímy nezhodnú, kto bude po reštarte hry pokračovať v držaní lopty. Tak, ako sa to udialo v tradičnom Old Firm derby o Glasgow medzi Celticom a Rangers. Hosťujúci kapitán Scott Brown a záložník „jazdcov“ Scott Arfield sa postavili k situácii ako zápasníci sumo a len čo rozhodca John Beaton vypustil loptu z rúk, obaja začali kopať hlava-nehlava. Aj tento súboj zo starej školy dodal škótskej chuťovke šťavu.

Rangers napokon doma vďaka zásahu Ryana Jacka zvíťazili nad Celticom po dva a pol roku a dvanástich zápasoch bez víťazstva. „Jazdci“ naposledy triumfovali v semifinále Škótskeho pohára v roku 2016, v lige čakali na víťazstvo od roku 2012. Zverenci trénerského učňa a legendy FC Liverpool Stevena Gerrarda v tabuľke bodovo dorovnali Celtic. Tím bývalého Gerrardovho trénera Brendana Rodgersa vedie Premiership o skóre, navyše má k dobru jeden zápas.

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk