ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnavu opúšťajú prvé hráčske opory
zdroj: Lukáš Greššák v popredí.

Trnavu opúšťajú prvé hráčske opory

Po zmenách na najvyšších miestach v trnavskom Spartaku začala na konci kalendárneho roka i očakávaná a avizovaná obmena kádra. Po skôr známych menách Marek Bakoš a Erik Jirka pred jarnou časťou opúšťajú „malý Rím“ aj opory majstrovského ťaženia Lukáš Greššák a Martin Tóth.

Dvojica menovaných zamieri do poľského Zaglebie Sosnowiec. Po jeseni posledný tím miestnej Ekstraklasy sa pokúsia zachrániť v najvyššej súťaži. Informáciu pre Trnavský hlas potvrdil nový generálny manažér Trnavy Marián Černý. Obaja odohrali za klub vyše sto zápasov. Greššák pôsobil v Trnave od leta 2014, Tóth prišiel do Spartaka ešte o rok skôr. Greššák nosil na červeno-čiernom drese kapitánsku pásku, druhý menovaný bol v ostatných mesiacoch jeden z najvyťaženejších hráčov „andelov“.

Martin Tóth.

Bakoš v klube končí po vypršaní hosťovania z Viktorie Plzeň, Jirku už v lete kúpila Červená hviezda Belehrad. „Možno ho Belehrad uvoľní na hosťovanie, no nemyslím si, že to bude do Spartaka,“ povedal Černý na margo Jirkovho odchodu. Hosťovanie vypršalo Jiřímu Kulhánkovi a keďže za tri tímy v jednej sezóne hrať nemôže, je možné jeho pokračovanie v Trnave. Na hosťovaní do konca sezóny je i dvojica Jakub Rada a Patryk Malecki. „Malecki už tiež hral za dva kluby a zrejme zostane. Rada má ponuky z Čiech. Prejavil vôľu odísť aj na základe toho, že skončil tréner Látal. Všetko je však v štádiu riešenia a ešte sa môže vyvinúť inak,“ pokračoval Černý pre Trnavský hlas.

Černý sa ujal funkcie v neľahkom období. Trnavu čaká po odchode majiteľa Vladimíra Poóra aspoň nateraz úsporné obdobie. Marián Černý: „Hráči odviedli počas sezóny veľké penzum roboty a zviditeľnili sa v Európe. Mal som šťastie, že som náš klub spolu s ďalšími spolupracovníkmi zastupoval na európskej scéne a stretával sa s funkcionármi iných oddielov. Všade, kam sme prišli, sme mali rešpekt a boli sme braní za kvalitného protivníka. Hráči sa ukázali na ihrisku, je o nich záujem. Prajem im, aby si našli dobrý angažmán teraz, keď ich meno má v Európe kredit. Deklarované bolo, že každý člen tímu si môže nájsť nový angažmán. Musíme skresať výdavky, budeme totiž pracovať s nižším rozpočtom. Avšak, myslím si, že s dostatočným na to, aby sme hrali dôstojnú úlohu v lige.“

Príchody do tímu z externých zdrojov sa neočakávajú, odchádzajúcich hráčov by mali nahradiť vlastní odchovanci z mládeže. „Chceme čerpať z kategórie U19, ročníka 2000, ktorý v tejto sezóne poslednýkrát hrá mládežnícku súťaž. Máme momentálne v doraste množstvo šikovných futbalistov. Do prípravy vytiahneme viacerých, možno v priebehu prípravy aj ďalších,“ avizuje Černý.

foto: tasr
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Zaglebie Sosnowiec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk