Bolo to vnútri, bol to gól, kričal komentátor. VAR mal iný názor
zdroj: youtube.com

Ani počas sviatočných dní sa nezastavuje kolotoč popredných európskych súťaží, preto na druhý sviatok vianočný 26. decembra zavítalo na Olympijský štadión v Ríme Sassuolo. Aj keď hostia prehrávali od 8. minúty, čoskoro mohli vyrovnať. Radosť im však vzala technológia.

Štyridsaťjedenročný rozhodca Piero Giacomelli mal v úvode zápasu 18. kola Serie A práce viac ako dosť. Už v 8. minúte musel po faule Ferrariho ukázať na biely bod, ten premenil Perotti a poslal domácich do vedenia. Všetko sa ale mohlo zmeniť po jednom z rohových kopov hostí. Český domáci útočník Patrik Schick loptu neohrabane tečoval za vlastného brankára, tá sa od brvna odrazila tesne za bránkovú čiaru a vyletela von. Ktokoľvek, kto by si situáciu pozrel z videa, by ju s najväčšou pravdepodobnosťou posúdil ako gólovú. Technológia však našla milimeter kontaktu lopty s bránkovou čiarou a situáciu vyhodnotila tak, že sa pokračovalo v hre. Rimania napokon zvíťazili 3:1.