ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Disciplinárka rozhodla: Ďalší futbalista potrestaný za korupciu, tak skoro si do lopty nekopne
zdroj: TASR

Disciplinárka rozhodla: Ďalší futbalista potrestaný za korupciu, tak skoro si do lopty nekopne

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na svojom poslednom zasadnutí vyriekla ďalšie verdikty voči viacerým hráčom a klubom. Zároveň rozhodli o ďalšom previnilcovi ohľadom športovej korupcie, za ktorú bolo už v posledných týždňoch potrestaných niekoľko futbalistov či iných predstaviteľov v slovenskom futbale.

Najnovšie potrestaným hráčom sa stal kanonier Bardejova Michal Hamuľak. Za narušenie regulárnosti súťaže bol hráčovi pozastavený výkon akejkoľvek funkcie v slovenskom futbale na štyri a pol roka. V súčasnosti dvadsaťosemročný futbalista je odchovanec Svidníka, neskôr pôsobil v Lučenci či Vranove nad Topľou. Najväčšie meno si spravil po prestupe do Michaloviec pred sezónou 2012/13, následne nazbieral aj niekoľko štartov na prvoligovej úrovni. Kvalitné výkony ho v lete 2014 katapultovali na polroka do českého prvoligového celku Slovan Liberec, od sezóny 2016/17 pôsobil v Partizáne Bardejov. Informoval o tom zväz prostredníctvom najnovšej úradnej správy.

Slovenský futbalový zväz v úzkej spolupráci s Národnou protikorupčnou jednotkou (NAKA) odhalil ešte v lete manipuláciu viacerých stretnutí v najvyšších súťažiach. Podstatou nezákonných aktivít bola manipulácia najmä za účelom výhry v stávkovaní. Takmer všetky uvedené zápasy boli ovplyvnené prostredníctvom organizovanej skupiny, zloženej z občanov Ukrajiny. V rámci korupčnej záležitosti boli predtým potrestaní aj fortunaligisti Ladislav Šosták (Michalovce, potrestaný ešte za zápas v drese Bardejova) či Róbert Gešnábel (Ružomberok, potrestaný ešte za zápas v drese Zlatých Moraviec) so spoluhráčmi Petrom Orávikom a Michalom Pintérom.

Disciplinárna komisia zároveň určila menšie tresty hráčom za športové previnenia. Po piatej žltej karte vynechajú prvé jarné kolo ligy ľavý obranca Dunajskej Stredy Eric Javier Davis Grajales, útočník Zemplínu Michalovce Blažej Vaščak či krídelník Podbrezovej Dávid Leško. Dlhšie bude chýbať útočník Vakoun Issouf Bayo, ktorý v rámci 17. kola udrel pri súboji lakťom Žilinčana Filipa Kašu. Trest mu bol vymeraný na tri týždne, zmešká teda dva úvodné jarné kolá.

Komisia tiež vymerala finančné tresty, tie musí zaplatiť portugalský tréner FK Senica Frederico Ricardo Cordeiro Rodrigues, ktorý za kritické vyjadrenia voči rozhodnutiam v zápase na ihrisku FC Nitra musí zaplatiť tristo eur, rovnako vysokú sankciu musí zaplatiť aj Spartak Trnava, nakoľko diváci použili pyrotechniku v zápase posledného jesenného kola proti Trenčínu.

Najnovšie z klubu: Bardejov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk