ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jedenástka jesene podľa fanúšikov: Hlasujte za tých najlepších!
zdroj: TASR

Jedenástka jesene podľa fanúšikov: Hlasujte za tých najlepších!

Presne pred 24 hodinami boli na portáli ProFutbal.sk zverejnené súhrnné výsledky za nominácie v zostavách kola, ktoré redakcia zostavovala pravidelne počas celej jesennej časti. Teraz i na základe nominácií vznikli ankety, z ktorých môžu čitatelia vytvoriť fanúšikovskú top jedenástku jesene 2018 vo Fortuna lige.

Do ankiet sme postupne nominovali tridsať futbalistov z najvyššej súťaže podľa daných postov. Najviac zástupcov má pochopiteľne prvé trio tabuľky, vedúci Slovan má šesť hráčov, Dunajská Streda päť a Žilina až sedem individualít. Štvrtý Ružomberok prispel štyrmi hráčmi, nováčik zo Serede jedným a šiesta Nitra si vyslúžila tri nominácie. Zo spodnej polovice prispeli jedným nominovaným hráčom Michalovce, Spartak Trnava, Podbrezová i Zlaté Moravce. Žiaľ, Trenčín a Senica nemajú v našich anketách ani jedného hráča.

Jedenástku začíname klasicky od brankárskeho postu, kde sme vybrali trojicu adeptov podľa počtu nominácií v zostave kola za jesennú časť. Ako ste si už mohli prečítať vo štvrtkovom texte, najčastejšie sa objavujúcim brankárom v našej ankete je Žilinčan Dominik Holec. Tomu sme do spoločnosti vo fanúšikovskej ankete ešte pridali dvoch kolegov, ktorí sa prezentovali solídnymi výkonmi. Hlasovať teda môžete aj za mládežníckeho reprezentanta Dominika Greifa, ktorý v Slovane dokázal vytlačiť z postu jednotky ešte vtedajšieho reprezentanta Michala Šullu a tretím do partie je skúsený harcovník Martin Kuciak z Podbrezovej, ktorý čelil druhému najväčšiemu počtu striel zo všetkých brankárov (viac letelo iba na Seničana Tabordu), pričom si však dokázal udržať trikrát čisté konto a ďalšie obdivuhodné štatistiky.

Na poste pravého obrancu sa vo štvrtok musela redakcia zhodnúť na jednom mene, traja futbalisti totiž nazbierali rovnaký počet nominácií. Z hráčov, ktorí sa v našej zostave ocitli najčastejšie, máte teraz možnosť vybrať si aj vy. Na výber zostáva osemnásťročný talentovaný Ghančan Benson Anang, ktorý sa okamžite zaradil do základnej zostavy Žiliny, slovanista Mitch Apau, ktorý takisto pomohol belasým k stopercentnej jeseni a aj hráč posledných Zlatých Moraviec Peter Čögley, ktorému sa podarilo v priebehu aktuálnej jesene konečne v najvyššej súťaži skórovať.

Na stopérskom poste sme výber rozšírili na šiestich mužov, pričom sme miesto dopriali zástupcom tímov s najlepšou defenzívou v súťaži. Hlasovať teda môžete za kapitána bratislavského Slovanu Vasila Božikova, v dobrom svetle sa ukázala aj ružomberská posila Filip Twardzik, najviac minút z trnavských obrancov nazbieral za ligovú jeseň Martin Tóth, zo Žiliny nazbieral až tri nominácie v zostavách kola stopér Filip Kaša, farby DAC háji jediný fortunaligový reprezentant Ľubomír Šatka a do šestice sa pripája líder nováčika ŠKF Sereď Ľubomír Michalík.

Defenzívnu formáciu dokončujeme ľavým bekom, kde bol v našich zostavách kola takmer stálicou dunajskostredský futbalista Eric Davis, jediný účastník Fortuna ligy na ostatných majstrovstvách sveta za Panamu. Spoločnosť vo fanúšikovskej ankete mu robí mladý talent spod Dubňa Branislav Sluka a opäť jedna z výborných ružomberských posíl Yani Urdinov.

Presúvame sa do stredu poľa, kde taktiež začíname z pravej strany. Na krídelnej pozícii sme opäť vybrali trojicu adeptov na základe nominácií v zostavách kola počas jesennej časti. Z pravej strany o hlasy bojujú futbalisti, ktorí všetci získali trikrát miesto v zostave. Konkrétne dvadsaťročný mladík Nitry Abdulrahman Taiwo, osemgólová desiatka Dunajskej Stredy Kristopher Vida a ružomberský ťahúň Erik Daniel.

V strede poľa sme zvykli rozdeľovať hráčov na defenzívnych a ofenzívnych, tentoraz ale spravíme výnimku a tieto ankety spojíme do jednej. V ankete budete mať teda možnosť hlasovať iba za jedného stredopoliara. Na výber sú z defenzívne ladených futbalistov exhráč Dunajskej Stredy a aktuálne dôležitá persóna Slovana Marin Ljubičič, exhráč Slovana a v súčasnosti líder stredu poľa Nitry Tomáš Kóňa a exhráč Slovana, no už dlhodobo ťahúň Michaloviec Igor Žofčák. Pri ofenzívnych hráčoch sa do ankety dostal dôležitý hráč Žiliny Michal Škvarka a členovia top jedenástky podľa súhrnu nominácií - Nitran Andrej Fábry a Dunajskostredčan Zsolt Kalmár, obaja sa objavili v zostave kola zhodne šesťkrát.

Prirodzenou cestou sa dostávame naspäť ku krídelníkom, tentoraz na ľavú stranu. Na nej máme taktiež aj hráča s tromi nomináciami, a to konkrétne žilinského krídelníka a člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie Jaroslava Mihalíka, hráča so štyrmi nomináciami a ďalšiu ozdobu ružomberskej zostavy Petra Gala Andrezlyho a napokon hráča až so šiestimi nomináciami, marockého futbalistu a možno aj najväčšiu hviezdu slovanistickej jesene Mohu.

Dostávame sa na absolútny koniec hlasovania, kde vás čaká ťažký výber vo voľbe útočníka. Na jeseň preukázali svoje kanonierske schopnosti viacerí futbalisti, traja však zaujali výnimočne. Predovšetkým desaťgólový tínedžer Róbert Boženík pri svojej premiére na najvyššej úrovni, za ním taktiež mladý futbalista z Pobrežia Slonoviny Vakoun Issouf Bayo, obliekajúci dres Dunajskej Stredy. Favoritom však pochopiteľne je slovanista s pätnástimi trefami a najlepší strelec jesene Andraž Šporar.

Hlasovanie na portáli ProFutbal.sk prebieha do pondelka 17. decembra, hlasovanie ukončujeme v čase 23.59 hod. 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk