ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lokomotíva je zachránená, klub prevezme zahraničný investor!
zdroj: fclokomotiva.sk

Lokomotíva je zachránená, klub prevezme zahraničný investor!

Zdá sa, že sága ohľadom košickej Lokomotívy je na konci. Turbulentný týždeň, ktorý odštartovalo odhlásenie mužstva z celoštátnej druhej ligy, vyvrcholil dnes pozitívnymi správami, o ktorých informoval prezident klubu Peter Daduľák. Modro-bieli nielenže pokračujú v súťaži, no čaká ich aj ružová budúcnosť. Do Loky totiž vstúpi zahraničný investor, ktorý komplexne zastreší chod klubu.

V stredu 5. decembra Peter Daduľák informoval, že odhlásil mužstvo z II. ligy. Svojim rozhodnutím šokoval nielen realizačný tím a hráčov Lokomotívy, ale i druholigových konkurentov. V pondelok predsa len svitla tradičnému klubu nádej. Viacero hráčov z A-tímu, či bývalých opôr mužstva, hodlalo podať pomocnú ruku a dotiahnuť aktuálnu sezónu do konca, s cieľom udržať širokú mládežnícku základňu pokope. Pridali sa aj fanúšikovia a podporovatelia z celého Slovenska, ktorí založili transparentný účet, na ktorom je v tejto chvíli vyzbieraných už viac než 3100 eur. „Šialený“ týždeň vyvrcholil vo štvrtok (13. decembra) popoludní, keď prezident Lokomotívy oznámil horúcu novinku.

„Za posledný týždeň sa toho udialo viac ako za ostatný rok a pol. Podarilo sa to, čo sa nepodarilo za celý ten čas pri hľadaní nového partnera. Je to paradox, že človek odhlási mužstvo zo súťaže a zrazu prichádzajú ponuky. Prišla nám veľmi zaujímavá ponuka, ktorá dokáže riešiť všetky problémy klubu. Dostali sme ponuku na prebratie celého futbalového klubu, do akciovej spoločnosti vstúpi nový strategický partner. Ide o partnera, ktorý sa vyzná vo futbalovom prostredí, nie je to žiadny nováčik. V tejto oblasti je doma. Tešíme sa z toho, že do klubu prichádza práve takýto človek,“ prezradil Peter Daduľák, ktorý ale meno nového investora neprezradil. Udeje sa tak až v najbližších týždňoch, keď zatiaľ záhadný partner na oficiálnej tlačovej konferencii odhalí svoju stratégiu a ďalšie fungovanie klubu. Nateraz je jasné len to, že vo funkcii zatiaľ pokračuje športový riaditeľ Róbert Jano st.

Lokomotíva Košice radosť
Po dňoch plných sklamaní prišiel obrovský zvrat a zdá sa, že v košickej Lokomotíve svitá na lepšie časy (foto: fclokomotiva.sk)

Dlhoročný akcionár a majiteľ Lokomotívy tiež dodal, že nový investor splní všetko to, o čom fanúšikovia modro-bielych snívali. „V najbližších dňoch sa prevedú akcie FC Lokomotíva Košice na nového partnera, ktorý zastreší celý chod klubu, jeho financovanie. Hovorím to v pozitívnom tóne, pretože viem, o koho ide a nebojím sa o budúcnosť klubu. Teším sa z toho. Myslím si, že táto nová ponuka bude pre Lokomotívu znamenať progres a výrazný posun smerom dopredu. Stane sa to, čo si žiadali všetci ľudia, ktorí fandia tomuto klubu. Samozrejme, stojíme nohami pevne na zemi. Momentálne je najdôležitejšie zachrániť sa v druhej lige,“ upozornil Daduľák.

Už odchádzajúceho majiteľa tradičného košického klubu nesmierne potešila iniciatíva fanúšikov a priaznivcov, ktorí v ostatných dňoch vyvinuli maximum úsilia, aby slávna značka nezanikla. „Sú to pre mňa predčasné Vianoce. Veľmi sa z toho teším, že je tu taká podpora klubu, a že sa nájdu ľudia, ktorí chcú podporiť Lokomotívu. Cením si, že prišla podpora nielen zo strany našich priaznivcov, ale od ľudí z celého Slovenska. Tejto iniciatíve sa veľmi teším a všetkým posielam veľké ‘Ďakujem’,“ dodal na záver Peter Daduľák.

Zväz odklepol späťvzatie odhlásenia

Kontaktovali sme aj predsedu komisie pre riadenie II. ligy Miroslava Richtárika, ktorý potvrdil, že predstavitelia košickej Lokomotívy oznámili SFZ žiadosť o zrušenie odhlásenia A-mužstva z druhej ligy. Modro-bieli tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú môcť nastúpiť do jarnej časti sezóny 2018/2019.

„Predstavitelia Lokomotívy Košice ma telefonicky informovali o späťvzatí odhlásenia mužstva z II. ligy. Pôvodne sa klub odlásil zo súťaže k 31. decembru, no pokiaľ za ten čas pošlú ďalšiu oficiálnu žiadosť podpísanú štatutárom klubu, tak to budeme po právnej stránke preverovať. Ak to bude všetko sedieť, tak žiadosť o zrušenie odhlásenia zo súťaže akceptujeme a Lokomotíva Košice bude na jar pokračovať v II. lige,“ ozrejmil Miroslav Richtárik pre ProFutbal.sk.

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk