ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Čierny bod v závere Ligy majstrov, kopačka do hlavy od Thomasa Müllera
zdroj: TASR/AP

Čierny bod v závere Ligy majstrov, kopačka do hlavy od Thomasa Müllera

Ani záver skupinovej fázy európskej pohárovej súťaže číslo jeden sa neodohral bez incidentu. Hrôzostrašný zákrok Thomasa Müllera znamenal červenú kartu pre ofenzívneho ťahúňa Bayernu Mníchov a niekoľko stehov pre hráča Ajaxu Amsterdam.

Skúsený Müller vyskočil vysoko v snahe o spracovanie lopty, nohou sa však dostal do nepríjemnej kolízie s hráčom Ajaxu Nicolasom Tagliaficom. Ostrieľaný francúzsky arbiter Clément Turpin nemal na výber a ukázal dvadsaťdeväťročnému Nemcovi červenú kartu, len osem minút po vylúčení stopéra Ajaxu Maximiliana Wobera. Odchovanec mníchovského celku sa síce vylúčeniu čudoval, protestovať pri amsterdamských lekároch, ktorí priamo na ihrisku zašívali ranu ľavému bekovi Ajaxu, však veľmi nechcel. Tagliafico napokon aj cez krvavý šrám duel dohral a zadosťučinením mu bol gól na 3:3, ktorý sám vsietil.

Kung-fu stret Müllera s Tagliaficom

Takto vyzeral Müllerov odchod z trávnika...

Dramatický duel ponúkol šesť gólov, dve vylúčenia, dve nepremenené pokutové kopy. Dvojgólový Robert Lewandowski sa po ňom stal najlepším strelcom skupinovej fázy súťaže. Remíza viac vyhovovala Bayernu, ktorý vďaka nej obsadil prvé miesto v skupine, Ajax zostal o dva body v závese na druhej postupovej priečke. Zo skupiny E mieri do Európskej ligy Benfica Lisabon, posledné bez bodu zostali Atény.

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk