ProFutbal.sk ProFutbal.sk

NFŠ pripravený hostiť prvý zápas, na Fortuna ligu mu ešte čosi chýba
zdroj: TASR

NFŠ pripravený hostiť prvý zápas, na Fortuna ligu mu ešte čosi chýba

Národný futbalový štadión (NFŠ) je pripravený hostiť majstrovský zápas. V stredu o tom informoval zástupca investora.

Na organizáciu stretnutia Fortuna ligy však potrebuje ešte certifikát od Slovenského futbalového zväzu (SFZ), takisto čaká na povolenie od Európskej futbalovej únie (UEFA). "Je to v štádiu riešenia, čakáme na povolenie od zväzu. Druholigový zápas už by sa tu však mohol hrať aj dnes. Pred tromi týždňami sme mali návštevu z UEFA a štadión na 99,9 % vyhovuje. Nemohli nám však ešte dať certifikát, pretože chýbajú niektoré detaily, najmä turnikety. Pravdepodobne prídu na zápas s Trnavou a počas neho priamo urobia certifikáciu. UEFA štadión pochválila, dokonca nám sľúbila, že nám umožní usporiadať duel o európsky Superpohár," uviedol Pavel Komorník, zástupca investora spoločnosti Národný futbalový štadión.

Štadión bude domovským stánkom Slovana Bratislava, hráči ale na ploche ešte netrénovali. "Ešte neprebehla finálna kolaudácia. Keď budú všetky veci dotiahnuté, tak verím tomu, že tu na jar pred prvým domácim zápasom hráči absolvujú nejaké tréningy, aby sa zžili s prostredím. Chceli by sme privítať na novom štadióne aj súpera zvučného mena, ktorý by ho slávnostne otvoril. Nebude to však jednoduché, pretože tieto veľké kluby majú nahustený program. Urobíme všetko, čo bude v našich silách, nechcem však predbiehať," povedal pre TASR generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík.

Prestavba štadióna známeho ako Tehelné pole sa začala 1. septembra 2016. Štát poskytol dotáciu vo výške 27,2 milióna eur, ktorá bude neskôr odpočítaná od kúpnej ceny.

Kontrolný deň Národného futbalového štadióna (12.12.2018) (22 obrázkov v galérii)

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

HOKEJ.sk