ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava a Dunajská Streda o finále pohára neprejavili záujem, Nitra využila šancu
zdroj: TASR

Trnava a Dunajská Streda o finále pohára neprejavili záujem, Nitra využila šancu

Predstavitelia FC Nitra využili ponúknutú príležitosť a dohodli sa s predstaviteľmi Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na tom, že finále 50. ročníka Slovnaft Cup-u 2018/2019 sa odohrá práve pod Zoborom. Členovia výkonného výboru o tom rozhodli na svojom decembrovom zasadnutí.

V sedemročnej histórii Slovenského pohára pod názvom Slovnaft Cup sa finále v Nitre ešte nehralo. V sezóne 2011/2012 ho hostil Bardejov, dvakrát sa hralo v Poprade a v Trnave a raz v Ružomberku a v Myjave. 

„Keď sme sa dozvedeli, že ho Slovan Bratislava nebude hostiť na novom Národnom futbalovom štadióne, tak sme si túto myšlienku rozobrali a rozhodli sa podať žiadosť, aby sa finále hralo u nás. Dokončili sme štadión a aj takýmto spôsobom chceme propagovať náš klub a mesto. Až druhotná bola motivácia, že sme stále v hre o finále,“
cituje slová generálneho manažéra „Corgoňov“ Jozefa Petrániho portál futbalsfz.sk.

Okrem Nitry boli v hre i ďalšie alternatívy, prevádzkovatelia štadiónov v Dunajskej Strede a v Trnave ale napokon neprejavili záujem hostiť finále. „V hre bol aj Poprad, ale preferovali sme, aby sa hralo na jednom z prvoligových štadiónov,“ ozrejmil zástupca generálneho sekretára SFZ pre operatívne riadenie Peter Dedík. Fakt, že Nitra sa nachádza medzi štvrťfinálovou osmičkou, podľa jeho slov nezavážilo pri rozhodovaní: „Kľúčovým faktorom bola kvalita infraštruktúry a záujem o dejisko finálového zápasu. Hrať sa bude v peknom a kultúrnom prostredí.“

Nitra štadión
Nitra štadión (foto: TASR)

Štadión v Nitre sa po rekonštrukcii otvoril začiatkom aktuálnej sezóny. Zmodernizovala sa hlavná tribúna, odstránil sa ovál, na ktorom boli sedačky, vybudovali sa nové tribúny, urobila sa nová kanalizácia, odvodnenie ihriska a položil sa nový trávnik. Ten je prírodný a vyhrievaný. Okolo štadióna je nová cesta a parkovisko. Kapacita stánku je 7 480 miest a spĺňa podmienky UEFA tretej kategórie.

Vo štvrťfinále, ktoré je predbežne na programe 13. marca 2019, nastúpi Nitra na pôde ďalšieho prvoligistu zo Senice. V ďalších súbojoch si Žilina zmeria sily so Skalicou, Michalovce s Popradom a treťoligový FC Košice so Spartakom Trnava. Hrať sa bude na jeden zápas.

O dejisku finále Slovenského pohára žien 2018/19 sa ešte nerozhodlo. „Môžem povedať len to, že to bude v okolí Nitry,“ prezradil pre zväzový portál vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk