ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ešte jedno zranenie a koniec. Coman: Moja noha možno nie je na túto úroveň
zdroj: Po zranení odnášaný Kingsley Coman.

Ešte jedno zranenie a koniec. Coman: Moja noha možno nie je na túto úroveň

Ťahá pozoruhodnú sériu, keď od sezóny 2012/13 šesťkrát zakaždým oslavoval ligový titul. Dvakrát s PSG, raz s Juventusom, trikrát s Bayernom Mníchov. Za Francúzsko si zahral finále majstrovstiev Európy 2016, Kinglsey Coman má stále len 22 rokov. Rýchlonohého krídelníka nemeckého giganta by mohlo mrzieť, že jeho unikátna séria majstrovských titulov je vďaka výbornému nástupu Borussie Dortmund ohrozená. Pätnásťnásobný reprezentant však má iné starosti.

Už záver minulej sezóny od marca premaródil s natiahnutými väzmi v členku. Zranenie si na začiatku aktuálneho ročníka v auguste obnovil a prišiel o ďalšie tri mesiace kariéry. Problémový členok trápi Kingsleyho Comana už tretiu sezónu. Zabránil mu v účasti na triumfálnych majstrovstvách sveta, naďalej brzdí jeho kedysi hviezdny rozlet. Keď mal len devätnásť rokov, už ako bývalý hráč PSG a Juventusu zaznamenal v úspešnom ročníku v Bayerne šesť gólov a dvanásť asistencií.

Aktuálne absolvuje ďalší comeback po zranení členka. V ostatných dvoch ligových dueloch mu tréner Mníchovčanov Niko Kovač doprial dokopy 79 minút. Coman po víkendovom víťazstve nad Norimbergom Adama Zreľáka hovoril pre francúzsku televíziu TF1: „Bol to veľmi náročný rok. Keď som sa zranil, bol to pre mňa koniec sveta. Verím, že si už nebudem musieť prežiť to, čím som si prešiel. Čo je veľa, to je veľa. Neakceptujem už tretiu operáciu, bude to zrejme znamenať, že moja noha nie je stavaná na takúto úroveň. Ak sa to stane, budem žiť iný život v anonymite.“

S Comanom v Bayerne počítajú ako s dlhodobou náhradou za pomaly odchádzajúce duo krídelníkov Ribéry a Robben. Bavori dúfajú, že šikovný krídelník má už všetky zdravotné patálie za sebou. „Je pekné, že sa vrátil po vyše troch mesiacoch a serióznom zranení. Neplánovali sme, že bude hrať už proti Brémam. Minimálne sme neplánovali, že nastúpi až na hodinu, chceli sme mu dať 10-15 minút. Vyšlo to takto a počínal si veľmi dobre,“ vravel o návrate talentovaného mladíka pred týždňom a pol tréner Kovač, ktorý ho už v prvom polčase poslal na trávnik namiesto zraneného Ribéryho.

foto: tasr/ap
„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk