ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan si poistil služby štvorice talentovaných mladíkov
zdroj: skslovan.com

Slovan si poistil služby štvorice talentovaných mladíkov

Hoci v zostave bratislavského Slovana bolo na jeseň slovenských futbalistov ako šafranu, vedenie klubu pravidelne podpisuje profesionálne zmluvy s najtalentovanejšími mladíkmi zo svojej akadémie. Po skončení úspešnej jesene tak „belasí“ učinili opäť. Z kontraktu sa raduje štvorica futbalistov.

Slovan podpísal zmluvy so štvoricou starších dorastencov, ktorí pod vedením trénera Vladimíra Gálu taktiež bojujú o prvenstvo. Zimovať budú na štvrtej priečke, štyri body za prvým Trenčínom. Trojročný kontrakt podpísali defenzívny stredopoliar Samuel Habodasz, pravý obranca Martin Majling, tvorca hry Denis Potoma a ľavý obranca Alexander Tóth.

„V priebehu posledných dvoch rokov sme skvalitnili prácu v našej mládeži, a to či už investíciami do Akadémie, alebo príchodmi kvalitných mládežníckych trénerov a dopĺňaním kádrov o šikovných hráčov. Postupnou prácou sme vytvorili veľmi silný tím U19, ktorý bude na jar bojovať o titul. Pozorne sledujeme našich mladých hráčov a štyrom, ktorí za posledné obdobie urobili veľký progres, sme ponúkli profesionálne kontrakty. Verím, že to bude motivácia aj pre ďalších mladých hráčov, keďže už teraz chystáme ďalšie profesionálne kontrakty pre futbalistov z mladších ročníkov, ktorí ukazujú svoj talent,“ cituje klubový web Slovana slová viceprezidenta Ivana Kmotríka ml.

Podľa čelného predstaviteľa klubu by štvorica mladíkov mala v januári odštartovať zimnú prípravu s A-mužstvom. Ak presvedčia trénera Ševelu o svojich kvalitách, pocestujú s tímom aj na sústredenie do Turecka. Všetci štyria zazmluvnení hráči budú na jar vypomáhať aj treťoligovej juniorke, ktorej cieľom je návrat do II. ligy. „Jasným cieľom klubu je postúpiť s juniorkou do druhej ligy. Pre našich mladých hráčov je priam zásadné, aby pri prechode do mužského futbalu hrali náročné zápasy v kvalitnej druhej lige. Teším sa, že juniorka je po jeseni prvá v tabuľke a verím, že to tak zostane až do konca sezóny,“ zaželal si Ivan Kmotrík ml.

„Všetci v mládežníckej sekcii sme veľmi radi, že vedenie klubu aj takýmto spôsobom dáva príležitosť mladým hráčom. Je to výborný impulz do celej mládeže. Verím, že títo hráči budú určitým vzorom pre ďalších nádejných futbalistov či už v kategórii U19, alebo aj v mladších ročníkoch,“ dodal tréner staršieho dorastu bratislavského Slovana Vladimír Gála.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk