ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Boženík jesenný cieľ nesplnil: Chcel som byť najlepší strelec II. ligy
zdroj: Róbert Boženík v popredí. (MŠKŽilina-fb)

Boženík jesenný cieľ nesplnil: Chcel som byť najlepší strelec II. ligy

„Či som Boženík, či som Rohožník, hrám stále rovnako,“ usmieval sa v októbri v rozhovore pre ProFutbal žilinský strelecký talent Róbert Boženík. Meno devätnásťročného útočníka je späté nielen s jeho prelomovou jeseňou, no i breptom bývalého trénera slovenskej reprezentácie Jána Kozáka. Na rozlúčkovej a dnes už kultovej tlačovke si poplietol meno žilinského zakončovateľa s dedinou na Záhorí. Kozákov omyl z tlačovky bol dovtedy možno „najslávnejší“ moment mladého Boženíka. Teraz, ako po jeseni druhý najlepší strelec Fortuna ligy, je pripravený získať si slávu aj na ihrisku.

Za pomoci Grigu dosiahnuť úroveň Šporara

Žilina bude zimovať na tretej priečke Fortuna ligy. K pódiovému umiestneniu „šošonov“ pomohlo i desať gólov Boženíka. V lige ich viac nastrieľal len bombardér Slovana Bratislava Andraž Šporar. Žlto-zelení strácajú na belasých po jeseni dvanásť bodov. Strata mohla byť polovičná, keby v sobotu zvíťazili na Pasienkoch. Avšak, zverenci trénera Martina Ševelu potvrdili pozíciu jesenného kráľa a sfúkli súpera 5:2 (po polčase 4:0).

„V Žiline som už jedenásť rokov a ešte sa mi nestalo, aby sme po polčase prehrávali 0:4,“ hovoril po stretnutí smutne Boženík: „Predstavovali sme si, že jesennú časť skončíme inak a rozlúčime sa s lepšou náladou. Slovan je na top úrovni, má vynikajúcu kvalitu. Mrzí nás, že niečo pekné v podobe série bez prehry skončilo, no verím, že na jar začne ešte niečo krajšie.“ Strelecký duel Boženíka so Šporarom vyznel nerozhodne 1:1. Slovák celkovo stráca na Slovinca päť zásahov. „Andraž je top kanonier našej ligy a myslím, že tu už dlho neostane. Raz by som chcel dosiahnuť jeho úroveň, no musím na sebe ešte veľa pracovať. Pomáhajú tréningy so Stanislavom Grigom, som rád za túto možnosť,“ vyzdvihol Boženík prínos koordinátora útočníkov Žiliny.

Cieľ nespĺňam, góly strieľam v A-čku


Žilina pred šlágrom na Pasienkoch ťahala sériu trinástich súťažných zápasov bez prehry. Predtým naposledy - ešte 1. septembra - podľahla taktiež belasým. Bude možné na jar zastaviť rozbehnutý valec z hlavného mesta? „Slovan si vybojoval veľký náskok. Chceme sa vrátiť v januári plní síl, aby sme si to rozdali s Dunajskou Stredou o druhé miesto a ponaháňali ešte Slovan. Pred sezónou sme mali cieľ byť v prvej šestke. Zatiaľ sa nám darí, chceme ju na jar potvrdiť čím skôr,“ vyzýva útočník, ktorý do Žiliny prišiel v deviatich z Terchovej.

Boženík už viac nie je Rohožník z Kozákovej tlačovky. (MŠKŽilina-fb)

Boženík pred touto sezónou nevidel Fortuna ligu ani len z lavičky. Hrával druhú najvyššiu súťaž v žilinskej rezerve, dvakrát nastúpil za A-tím v Slovenskom pohári. Tomu zodpovedali i jeho predsezónne ambície. „Chcel som byť najlepší strelec druhej ligy s B-tímom a dostať sa párkrát na lavičku prvého mužstva. Ciele som nesplnil, góly strieľam v ,A-čku´. V prvom rade som rád, že som zdravý, že sa darí mužstvu a hráme o 2-3. miesto. Tých mojich desať gólov je čerešnička,“ hovorí pokorne mladík, ktorý o miesto na hrote útoku bojuje s Filipom Balajom: „S Balim som aj mimo ihriska veľmi dobrý kamarát, trávime spolu dosť času. Keby dal desať gólov on, som šťastný. Dal som ich ja, je šťastný on. Navzájom si doprajeme. Odmalička sa riadim heslom: ,Dopraj a bude ti dopriate.´“

Boženík len pred necelým mesiacom oslávil devätnáste narodeniny. Pod Dubňom mu veštia veľkú budúcnosť. Ak teraz ešte nie, je len otázka času, kedy okolo dravého útočníka začnú krúžiť kluby z lepších líg. Tínedžer sa však zo Slovenska neponáhľa: „Na žiadne ponuky nereagujem, som hráč Žiliny. V lige som 15-16 zápasov, mojím snom je doniesť do Žiliny trofej a zostať tu čo najdlhšie. Všetko nechávam na osud.“

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk