ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Po 18. kole Fortuna ligy: Na dovolenky s otáznikmi v hlave
zdroj: ProFutbal.sk

Po 18. kole Fortuna ligy: Na dovolenky s otáznikmi v hlave

Jesenná časť Fortuna ligy sa definitívne skončila. Aj keď nám počasie uprostred decembra nezvyčajne prialo a viaceré mužstvá predviedli divákom pekný futbal, už o mesiac môže naša najvyššia súťaž vyzerať úplne inak. Ďalšie mesiace budú hektické v Zlatých Moravciach, ktoré zimujú posledné, ale aj v Trenčíne, ktorý prežíva obrovskú krízu, no taktiež v Trnave, kde sa bude meniť majiteľ a zrejme aj v Nitre, kde zjavne taktiež nie je všetko v najlepšom poriadku. Na nútené zimné dovolenky tak budú viacerí hráči odchádzať s otáznikmi v hlavách.

MOMENT KOLA: Gól Blažeja Vaščáka. Keďže sme boli v ostatnom kole svedkami viacero pekných gólov, za moment kola vyberáme ten najkurióznejší. Duel Kuciak verzus Vaščák vyznieval po celý zápas lepšie pre podbrezovského brankára, ktorý predviedol voči hráčom Michaloviec niekoľko bravúrnych zákrokov. Keď ale riadny hrací čas definitívne uplynul, prišla akcia hostí, center do šestnástky a trochu nepochopiteľný výbeh a zákrok nohami od skúseného gólmana. Zaskočený Vaščák, ktorý by prihrávku určite nestihol, bol zrazu iba trafený loptou a tá sa od neho dokĺzala až za bránkovú čiaru. Adept na zostavu kola sa tak jednou chybou pripravil o miestenku, naopak ten druhý sa do nej nezmazateľne zapísal.

PREKVAPENIE KOLA: Nepoučená Žilina. Na začiatku kalendárneho roka dostali šošoni od Slovana nepríjemnú príučku, keď ich na Myjave - vtedajšom prechodnom domove belasých - vycvičil súper šiestimi kúskami. Slovinec Čavrič vtedy vsietil svoj prvý hetrik a sám naň pred týmto víkendom v rozhovoroch spomínal. Človek by si povedal, že na nabudených slovanistov si už teraz dajú Žilinčania, dovtedy druhí v tabuľke, dobrý pozor. No Ševelovci mali v obrane toľko priestoru, že už do polčasu viedli o štyri góly a v priebehu druhého dejstva pridal neskúsený odchovanec Strelec ešte aj piaty. „Mrzí prehra, ale hlavne výkon, čo urobilo taký šrám za celkovo vydarenou jeseňou,“ povedal po zápase tréner Jaroslav Kentoš.

POSTAVA KOLA: Andrej Fábry. Hľadať najlepšieho hráča tohto víkendu nie je až tak obtiažne, mladý Nitran totiž zatienil všetkých a zaslúžene sa tak stáva Hráčom kola podľa portálu ProFutbal.sk. Tvorca nitrianskej hry sa v zápase na pôde Zlatých Moraviec stal ešte aj kanonierom a hetrikom zostrelil posledný celok tabuľky. Tréner Galád ho po zápase vychválil a požiadal ho o fotku. Ako sám totiž priznal, možno je to aj poslednýkrát, čo sme dvadsaťjedenročný talent videli na slovenských ligových trávnikoch behať v nitrianskom drese.

HLÁŠKA KOLA: „Chcel by som z tohto miesta vyjadriť rešpekt, obdiv a úctu k hráčom Nitry. Pracovali trošku v zvláštnejšom režime, no najmä v druhom polčase predviedli krásny futbal. To je všetko, čo k tomu poviem,“ tajomne rozprával na tlačovej konferencii tréner Nitry Ivan Galád. Zjavne pod Zoborom ani zimovanie v hornej polovici nezaručuje pozitívnu náladu a dobré vyhliadky.

SKLAMANIE KOLA: Diskutabilný výkon arbitrov. Nie je ľahké pravidelne cestovať na domáce zápasy. Nováčik zo Serede to absolvovať musí, pre nevyhovujúci domáci stánok musí hrávať na cudzej pôde, útočisko našiel v Nitre. Aj vzhľadom na to nie sú návštevy až tak vysoké, i ostatný víkend bola prekročená tisícka iba vďaka fanúšikom z Dunajskej Stredy. Hráči však zo seba vyžmýkali maximum, v bojovnom zápase predviedli skvelé futbalové divadlo a mohli by sme si postavu zápasu vyberať ľubovoľne z dvadsiatich dvoch skvelých výkonov. Žiaľ, počas celého duelu na tribúnach i po zápase v mixzóne či na tlačovej konferencii trénerov bola reč najmä o rozhodcoch, o ich verdiktoch, kartách, nečinnosti. Partia okolo Borisa Marhefku zápas rozhodne nezvládla dokonale a zlízla si to od aktérov duelu. Vypočuje si svoje aj od komisie Slovenského futbalového zväzu?

ZOSTAVA KOLA: Tradičnú pondelňajšiu rekapituláciu zakončujeme jedenástkou mien, ktoré sa podľa redakcie portálu ProFutbal.sk prezentovali najlepším individuálnym výkonom. Poslednú jedenástku jesene tvoria tentoraz hráči až siedmich klubov, pričom štvoricou prispel bratislavský Slovan, dvoch má Spartak Trnava a jedného sme pripísali z Dunajskej Stredy, Michaloviec, Nitry, Ružomberka a Serede. Pri porovnaní Slováci verzus legionári majú prevahu hráči spoza hraníc (7:4). Hráčom kola sa stal už spomínaný Fábry, za minulé kolo vyhral hlasovanie Dunajskostredčan Vida. V najbližších dňoch vám priblížime, ktorí hráči sa v našej zostave ocitli najčastejšie.

Post brankára si tentoraz vyslúžil brankár Dunajskej Stredy Martin JEDLIČKA, mladý Čech pôsobil v bráne proti Serede isto a čelil aj zopár nepríjemným pokusom. Spoločnosť v defenzíve mu robí práve obranca súpera, stopér Jozef MENICH zastavil počas duelu niekoľko nebezpečných šancí v tom čase tretieho tímu tabuľky. Na krajoch obrannej trojice sú aktívni beci zo Slovana - Mitch APAU bol pri zárodku prvého gólu a štvrtý sám strelil, Arťom SUCHOCKIJ bol pri prvom a poslednom góle - najprv ako strelec a neskôr ako nahrávajúci.

Bohato zastúpený stred poľa tvoria aktívni krídelníci MOHA zo Slovana a Ružomberčan Peter GAL ANDREZLY. V strede tiež nesmie chýbať Marin LJUBIČIČ, dôležitá persóna Slovana. Vedľa neho nastupujú tiež ofenzívni futbalisti Erik GRENDEL z kádra Spartaka, líder Zemplína Blažej VAŠČÁK a nakoniec najlepší hráč celého kola Andrej FÁBRY, autor hetriku. V útoku si vypýtal dvomi gólmi svoje miesto Kubilay YILMAZ, nový ofenzívny ťahúň úradujúceho majstra z Trnavy.

Ideálna jedenástka 18. kola Fortuna ligy v sezóne 2018/2019: 
Jedlička - Apau, Menich, Suchockij - Gal Andrezly, Ljubičič, Grendel, Moha - Vaščák, Fábry - Yilmaz

História ankety Hráč kola na ProFutbal.sk:

6. kolo: Michal Breznaník (FK Železiar Podbrezová, 46 % hlasov)
7. kolo: Kristopher András Vida (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 89 % hlasov)
8. kolo: Nikola Gatarić (ŠKF Sereď, redakčný výber)
9. kolo: Erik Pačinda (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 42 % hlasov)
10. kolo: Ľubomír Michalík (ŠKF Sereď, 58 % hlasov)
11. kolo: Ľubomír Šatka (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 85 % hlasov)
12. kolo: Moha (ŠK Slovan Bratislava, redakčný výber)
13. kolo: Matúš Kira (MFK Zemplín Michalovce, 51 % hlasov)
14. kolo: Nikola Gatarič (ŠKF Sereď, 42 % hlasov)
15. kolo:
 Michal Škvarka (MŠK Žilina, redakčný výber)
16. kolo: Dominik Holec (MŠK Žilina, 44 % hlasov)
17. kolo: 
Kristopher András Vida (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 49 % hlasov)
18. kolo: Andrej Fábry (FC Nitra, redakčný výber)

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk