ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bardejovčanky prezimujú na čele tabuľky, kapitánka Galarovičová: Jar bude náročná
zdroj: -pc-

Bardejovčanky prezimujú na čele tabuľky, kapitánka Galarovičová: Jar bude náročná

Veronika Galarovičová nechýbala v jesennej časti 1. ligy žien v drese Partizána Bardejov na ihrisku ani minútu. Odohrala bez striedania všetky zápasy, dala dva góly a prvú polovicu súťaže absolvovala bez kariet.

Do Partizána prišla Veronika v roku 2013 zo Spišského Podhradia. Do pätnástich rokov naháňala loptu spolu s chlapcami. S futbalom to myslela  vážne, a tak sa rozhodla pre pokračovanie svojej kariéry v Bardejove, kde vždy mali vysoké ciele. Hrávala za juniorky, neskôr v družstve žien. Na konte má viacero zápasov v mládežníckych reprezentáciách. Dnes nosí  stredopoliarka s citom pre loptu na rukáve kapitánsku pásku. Rovnako ako jej spoluhráčky, aj ona je s účinkovaním Partizána v prvej polovici najvyššej súťaže spokojná.

„Jesennú časť považujem za úspešnú. Teší ma, že zimujeme na prvom mieste, tak, ako sme si to pred sezónou všetci želali, no mrzí ma strata bodov v Nitre," bilancuje Veronika Galarovičová, ktorá dobre vie, že k vytúženému titulu je ešte ďaleko a jeho získanie nebude jednoduché: „Keďže si chceme prvú priečku udržať a nielen na nej zimovať, bude potrebné sa svedomito a dôkladne pripraviť. Čaká nás náročná odvetná časť v lige, kedy odohráme až šesť zápasov z deviatich vonku. V pohárovej súťaži to máme rovnako dobre našliapnuté. Chceme byť úspešní. Verím, že sa nám to poctivou prácou podarí." 

Bardejovčanky budú mať cez sviatky dovolenky, potom ich čaká riadna zaberačka. „Od 14. decembra budeme mať voľno. Na úvodnom tréningu sa stretneme krátko po novom roku. Prípravu začneme v domácich podmienkach, kedy sa budeme venovať hlavne kondičnej a silovej stránke. V ďalšej fáze máme naplánované náročné prípravné zápasy s kvalitnými súpermi, a taktiež by sme mali absolvovať aj sústredenie v zahraničí," uzavrela líderka Partizána.

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk