ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hanba rozhodcom, ozývalo sa po skončení seredskej série
zdroj: facebook/DAC 1904

Hanba rozhodcom, ozývalo sa po skončení seredskej série

Slovenská liga už dlhšie obdobie nemala po jeseni tak úspešného nováčika. Sereď síce nehráva na domácom štadióne a neoplýva ani extrémnou hráčskou kvalitou, na najvyššiu súťaž sa však dôkladne pripravila a zaslúžene zimuje na piatej priečke tabuľky. Skvelú jeseň mohla ukončiť sedemzápasovou sériou bez prehry, proti však bol jeden gól DAC v nadstavenom čase.

Hoci prevládala radosť z dobre zohranej jesene, najtesnejšia prehra všetkých právom škrela. Obzvlášť, ak bola Sereď proti favoritovi z Dunajskej Stredy nebezpečnejším tímom. Počas zápasu vystrelila dvanásťkrát, hostia vyslali len päť pokusov. „Vzhľadom na priebeh a počet našich šancí to bola jednoznačne krutá prehra. Oni nehrali nič, vyšla im jedna šanca a prehrali sme,“ hneval sa po zápase autor jednej z najväčších šancí Tomáš Hučko, na ktorého nadviazal jeho kolega z obrany Jozef Menich: „Je to škoda, chceli sme, aby tá séria bez prehry zostala neporušená. Bohužiaľ, tentoraz sa nám šťastie otočilo chrbtom. Niekedy je futbal taký, že sa šťastíčko prikloní k tomu horšiemu. Vypracovali sme si tam dobré príležitosti a tiež sa odohralo v šestnástke niekoľko sporných momentov. Tie ale asi nemôžem ani hodnotiť, o tom nech si každý urobí obraz sám.“

Seredčania hovorili mimo mikrofónu o dvoch penaltách, ktoré mali zahrávať. Rozhodca Boris Marhefka s minimálnou pomocou od jeho kolegov na stranách posúdil podľa hráčov i divákov viacero situácií chybne. Tribúny ešte pred ďakovačkami opakovane skandovali ‚hanba rozhodcom‘. „Musím povedať, že niektoré verdikty od rozhodcu boli nepochopiteľné. Videli ste to sami. No tým nech sa zaoberá rozhodcovská komisia,“ pokrútil hlavou tréner domáceho celku Karel Stromšík. Arbiter rozdal v úvodných dvadsiatich minútach päť žltých kariet a hoci sa zápas a aj zákroky hrotili, neskôr karty obmedzil, respektíve často zostala jeho píšťalka nemá. „Páni rozhodcovia nastavili trošku zlý meter. Za prvé zákroky hneď rozdali karty a potom sa už len ťažko hrá. Nedá sa čudovať, že to bolo potom vyhrotené a oba tímy hrali na hrane,“ dodal Hučko.

„Bolo tam množstvo agresívneho dostupovania, stupňovala sa nervozita. Aj rozhodca pustil niektoré hraničné zákroky, čo tomu veľmi nepomohlo. Ak však dva tímy bojujú až do konca a každý chce strhnúť víťazstvo na svoju stranu, logicky sa dá očakávať, že to bude bojovné,“ vniesol svoj pohľad na vec Menich. Hostia z Dunajskej Stredy tiež nechceli výkony arbitra ostro kritizovať. „Či rozhodca ovplyvnil stupňujúcu sa nervozitu? Ťažko povedať. Treba priznať, že sa na ihrisku udialo niekoľko nebezpečných zákrokov, ktoré on ale pískať musel. Zo začiatku síce rozdal viacero žltých kariet, ale tie zákroky aj na kartový trest boli. Nechcem rozhodcu hodnotiť, ale podľa mňa odviedol pre každé mužstvo päťdesiat percent,“ reagoval Ľubomír Šatka.

Sereď - Dunajská Streda
Aj keby zápas skončil bez gólu, diváci by odchádzali spokojní. Oba tímy predviedli výborný futbal. (foto: fcdac.sk)

Bojovnosť je charakteristická črta nováčika, podľa mladého obrancu DAC to však často zachádzalo už priďaleko. „Sereď tak hrá neustále. Už po ich poslednom domácom zápase v Žiline ľudia na internete písali, že môžu byť hráči súpera radi, že odchádzajú zdraví a po vlastných. Čakali sme podobný priebeh, hrajú tvrdý futbal, často až za hranicou únosnosti. No aj vďaka tomu sú tam, kde sú,“ uznal pre ProFutbal.sk Šatka, ktorý sa tiež nevyhol zopár tvrdším stretom. „Bol to bojovný zápas. My sme sa trošku prispôsobili ich hre, čo sme nechceli. Nechali sme sa v niektorých momentoch strhnúť či vyprovokovať. Z toho potom pramenilo veľa nepresností v našej hre, na čo Sereď čakala a využívala. No napokon sme to zvládli,“ vydýchol si strelec víťazného gólu.

Oba tímy ale mohli odchádzať zo štadióna s úsmevom. Pri pohľade na ligovú tabuľku je druhé miesto hráčov DAC úspechom, pre Sereď je piate miesto prekvapením. „Ďakujem hráčom za obrovské nasadenie, ktoré predviedli nielen v tomto zápase. Išli za víťazstvom, určite si nezaslúžili prehrať. Myslím si, že keď to takto bude pokračovať, tak pôjdeme tabuľkou ešte vyššie,“ zneli posledné slová trénera Stromšíka. „Všetkých nás to veľmi teší. Určite sme spokojní, nikto také výsledky pred sezónou nečakal. Sme dobrá partia, každý bojuje za každého a niet individuality, ktorá by sa vyvyšovala nad kolektív. Dávame do hry srdce, vidno tam tímovú prácu. To nám prináša úspech, na ktorý sa budeme snažiť na jar nadviazať,“ zakončil pre ProFutbal.sk jeden z najlepších hráčov duelu Menich.

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk