AC Miláno len remizovalo s Turínom, Empoli bez Mráza víťazne, Fiorentina ratovala bod
zdroj: TASR/AP

Zápasy 15. kola talianskej Serie A:

NEDEĽA

Futbalisti US Sassuolo remizovali v nedeľňajšom súboji 15. kola talianskej ligy s ACF Fiorentina 3:3. Na lavičke hostí sedel slovenský reprezentant Dávid Hancko. Fiorentina čaká na víťazstvo už osem zápasov, tentoraz vybojovala bod v úplnom závere. Ešte v 89. minúte prehrávali hostia 1:3, no Marco Benassi znížil a Kevin Mirallas v siedmej minúte nadstavenia vyrovnal.

V súboji tímov zo spodnej časti tabuľky si domáce Empoli poradilo s FC Bologna 2:1. Do zápasu nenastúpil slovenský útočník v službách Empoli Samuel Mráz, ktorý sedel len na lavičke náhradníkov.

Atalanta vďaka hetriku kolumbijského útočníka Duvana Zapatu zvíťazila na ihrisku Udinese Calcio 3:1. Hostia sa vďaka výhre dostali priebežne na šieste miesto tabuľky, domáci zostávajú na 17. priečke o dva body nad pásmom zostupu.

Milánske AC remizovalo doma s FC Turín 0:0 a v tabuľke mu patrí štvrtá pozícia.

US Sassuolo – ACF Fiorentina 3:3 (0:0)
Góly: 63. Duncan, 67. Babacar, 80. Sensi – 70. Simeone, 89. Benassi, 90.+7 Mirallas, ČK: 86. Djuričič – 90.+2 Milenkovič

zdroj: streamable.com

FC Empoli - FC Bologna 2:1 (1:1)
Góly: 11. Caputo, 80. La Gumina - 41. Poli

Parma Calcio 1913 - Chievo Verona 1:1 (0:0)
Góly: 54. Alves - 46. Stepiňski, ČK: 74. Depaoli (Chievo)

zdroj: hoofoot.com

Udinese Calcio – Atalanta Bergamo 1:3 (1:1)
Góly: 12. Lasagna - 2., 62. a 80. Zapata

FC Janov – Spal 1:1 (1:1)
Góly: 38. Piatek (z 11m) – 15. Petagna, ČK: 11. Criscito (Janov)

AC Miláno - FC Turín 0:0

SOBOTA

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v sobotňajšom zápase 15. kola talianskej Serie A nad Frosinone presvedčivo 4:0. Slovenský stredopoliar domácich Marek Hamšík hral s kapitánskou páskou do 80. minúty.

SSC Neapol - Frosinone Calcio 4:0 (2:0)
Góly: 68. a 84. Milik, 7. Zielinski, 40. Ounas
M. Hamšík
hral za domácich do 80. minúty

Zdroj: hoofoot.com

Cagliari Calcio - AS Rím 2:2 (0:2)
Góly: 85. Ionita, 90.+5 Sau - 14. Cristante, 41. Kolarov, ČK: 90.+3 Farago, 90.+4 Srna (obaja Cagliari)

Lazio Rím - Sampdoria Janov 2:2 (0:1)
Góly: 79. Acerbi, 90.+6 Immobile (z 11 m) - 21. Quagliarella, 90.+10. Saponara, ČK: 92. Bereszynski (Sampdoria)

PIATOK

Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v piatkovom šlágri 15. kola talianskej Serie A nad Interom Miláno 1:0. O triumfe domácich rozhodol v 66. minúte zblízka hlavičkou Mario Mandžukič po centri ľavého obrancu Joaa Cancela. V drese Interu odohral celý zápas slovenský reprezentant Milan Škriniar.

Juventus je suverénny líder súťaže, na konte má štrnásť víťazstiev a jednu remízu. Na čele má náskok 11 bodov pred Neapolom, ktorý má zápas k dobru. Tretí Inter zaostáva za Juventusom už o 14 bodov.

Juventus Turín – Inter Miláno 1:0 (0:0)
Gól: 66. Mandžukič