Oršulov Liberec nestačil na Opavu
zdroj: Jozef Bedej

Zápasy 18. kola českej ligy:

PONDELOK

V dohrávke 18. kola českej ligy prehral Liberec pred domácim publikom s Opavou 1:2.

Slovan Liberec – SFC Opava 1:2 (1:1)
Góly: 15. Potočný – 6. Janetzký, 84. Simerský, ČK: 80. Ševčík (Liberec)
za domácich Oršula od 79. min

NEDEĽA

Futbalisti Sparty Praha prehrali v dueli 18. kola českej ligy s FK Teplice 0:1. Na víťazstvo čakajú už tri zápasy a v tabuľke im patrí piata priečka s 15-bodovým mankom na lídra Slaviu Praha.

Sparta Praha – FK Teplice 0:1 (0:0)
Gól: 83. Moulis
L. Štetina
za domácich celý zápas

SOBOTA

Futbalisti MFK Karviná vyhrali v sobotňajšom zápase 18. kola českej Fortuna ligy nad Jabloncom 2:1 a odpútali sa od dna tabuľky. Víťazný gól domácich dal v 68. minúte slovenský krídelník Dávid Guba.

MFK Karviná – FK Jablonec 2:1 (1:1)
Góly: 9. Wágner, 68. GUBA - 25. Holeš
M. Janečka
a J. Krivák odohrali za celý zápas, D.Guba hral do 86. minúty a v 68. minúte skóroval - J. Považanec celý zápas + ŽK

FC Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905 2:0 (0:0)
Góly: 69. Holzer, 90. Stronati

SK Sigma Olomouc – 1.FC Slovácko 1:0 (1:0)
Góly: 7. Nešpor
M. Lalkovič
nastúpil za domácich v 89. minúte, J. Chvátal v 90.+3

Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 3:2 (1:0)
Góly: 20. Škoda (z 11 m), 51. STOCH, 73. Olayinka - 87. a 90.+2 Komličenko (druhý z 11 m)
M. Stoch
odohral za celý zápas a v 51. minúte dal gól - L. Pauschek odohral celý zápas

PIATOK

Futbalisti Viktorie Plzeň vyhrali v piatkovom dueli 18. kola českej ligy na ihrisku Fastavu Zlín 2:0 a upevnili si druhú priečku v tabuľke. O bod zaostávajú za lídrom Slaviou Praha, ktorá má zápas k dobru. Za hostí odohrali celý zápas slovenskí legionári Patrik Hrośovský a Roman Procházka.

Dukla Praha – 1. FK Příbram 1:2 (0:0)
Góly: 56. Djuranovič – 69. Rezek (z 11m), 77. Fantiš