ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Disciplinárka rozhodla: Senica bude pykať za kritiku, Bayo za facku
zdroj: fcdac.sk

Disciplinárka rozhodla: Senica bude pykať za kritiku, Bayo za facku

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na svojom poslednom zasadnutí vyriekla ďalšie verdikty voči viacerým hráčom a klubom. Medzi nimi sa nachádzajú i fortunaligisti.

Dunajská Streda sa vo svoj záverečný zápas jesennej časti bude musieť s určitosťou zaobísť bez svojho najväčšieho kanoniera. Útočník z Pobrežia Slonoviny Vakoun Issouf Bayo sa totiž v 19. minúte stretnutia minulého kola proti Žiline dostal do stretu s obrancom Filipom Kašom, ktorého následne udrel rukou do oblasti krku a hlavy. Hlavný arbiter Jozef Pavlík udelil zakončovateľovi iba žltú kartu. Komisia sa však rozhodla situácii venovať podrobnejšie a od klubu zo Žitného ostrova a tiež od komisie rozhodcov požaduje písomné stanovisko. Hráč bude mať až do rozhodnutia pozastavený výkon športu, čím príde o záver jesene a v prípade trestu aj o začiatok jari.

Disciplinárne konanie sa začalo aj voči trénerovi FK Senica, Portugalčan Frederico Ricardo Cordeiro Rodrigues sa na pozápasovej tlačovej konferencii rozčertil na margo verdiktov rozhodcovského tria na čele s hlavným Michalom Smolákom. „Toto je futbal, nie hádzaná. Každý týždeň posielame rozhodcov do druhej ligy, pretože si v zápase nevšimnú jasné penalty. Moja otázka znie, kedy s týmto prestanú?“ zneli slová kormidelníka Záhorákov. Disciplinárna komisia si žiada od klubu i samotného trénera písomné stanovisko. Situáciu bude ďalej riešiť na svojom najbližšom zasadnutí.

Dunajskostredčan Bayo nebude jediným hráčom, ktorý v najbližšom kole nebude môcť nastúpiť. V šlágri kola bude Žilinčanom chýbať mladý stredopoliar Enis Fazlagič, Trenčania sa nemôžu spoliehať na pravého beka Reubena Yema, Ružomberčania budú oslabení o záložníka Tihomira Kostadinova a o zápas skoršiu zimnú dovolenku má aj Podbrezovčan Michal Obročník. Všetci menovaní budú chýbať pre piatu žltú kartu počas jesennej časti Fortuna ligy. Naopak, na ihrisko sa môže vrátiť Nitran Macdonald Niba, ktorý bol vylúčený počas zápasu so Slovanom a dostal dodatočný trest. Ten mu teraz komisia podmienečne odložila.

Informácie pochádzajú z poslednej úradnej správy, ktorú zhotovil Slovenský futbalový zväz (SFZ).

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk