ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Fortuna liga očami ProFutbalu: Pomikulášsky boj o hornú polovicu
zdroj: Jozef Bedej

Fortuna liga očami ProFutbalu: Pomikulášsky boj o hornú polovicu

Uprostred decembra nás čaká posledné kolo jesennej časti, pred ktorým je už o mnohom rozhodnuté. Na čele bude zimovať Slovan, ak nepokazí duel so Sereďou, tak druhý bude DAC a tretia Žilina, za nimi Ružomberok a nováčik zo Serede. Zdola ostane pravdepodobne posledný ViOn, predposledná Senica a desiata Podbrezová. Zaujímavý bude boj o hornú polovicu, o šieste miesto zvedú súboj nadiaľku v poslednom kole Nitra, Michalovce, Trnava a s minimálnou šancou Trenčín. Pozrite sa s nami na najbližších šesť fortunaligových stretnutí.

ŠK Slovan Bratislava vs. MŠK Žilina
Náš tip:
remíza
Výsledok siedmeho kola 1:0. Ak sa stretnú tieto dva tímy, mala by to byť záruka výborného a vyrovnaného futbalu. Platí to i teraz, keď jeden z tímov je na čele tabuľky a protivník tretí s deväťbodovým mankom. Žilinčania sa určite nevzdávajú a ak sa budú chcieť v zime niektorí predať tak, ako sa chceli v lete, majú poslednú šancu zaujať potenciálnych záujemcov. Zdolať ešte nezdolaného by bola veľká vec, no belasí si určite nedovolia zobrať doma v poslednom jesennom kole ťažko vybojovanú neporaziteľnosť. Navyše, ak tým dajú zrejme definitívne zbohom štadiónu na Pasienkoch.

Pasienky (Slovan Bratislava)
Belasých čaká zrejme posledný zápas na Pasienkoch. Divákom sa za trpezlivosť posnaží odvďačiť neporaziteľnosťou. (foto: TASR)

FK Železiarne Podbrezová vs. MFK Zemplín Michalovce
Náš tip: 
remíza
Výsledok siedmeho kola 0:2. Železiari boli jedni z tých, ktorým sa východniarsku pôdu nepodarilo dobyť. Aj tento zápas dnes pomohol vytvoriť medzi oboma celkami iba štvorbodový rozdiel. Zatiaľčo však Michalovce hrajú o to, aby zimovali v hornej polovice tabuľky, Podbrezová musí bodovať, aby náhodou neskončila predposledná. Vyrovnaní súperi sú ale obaja v inej fazóne - Podbrezová po neúspešných výsledkoch odvolala kormidelníka Fabuľu a ak nezvíťazí, natiahne do zimy sériu ôsmich zápasov bez víťazstva. Naopak, zverenci trénera Šoltisa majú druhú najlepšiu formu súťaže, keďže za ostatných päť duelov získali dvanásť bodov. Viac, aj to len o bod, sa podarilo iba bratislavskému Slovanu. Podbrezová s jedným bodom za posledných päť zápasov má spolu s Trenčínom najhoršiu aktuálnu ligovú formu.

Michalovce radosť
Michalovce majú za ostatných päť zápasov štyri výhry. Lepšiu formu má v súčasnosti iba Slovan. (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

ŠKF Sereď vs. FC DAC 1904 Dunajská Streda
Náš tip:
remíza
Výsledok siedmeho kola 0:5. Suverénny výsledok z MOL Arény vzbudzuje rešpekt, no netreba zabúdať, že Seredčania sú na svojom prechodnom domove v Nitre oveľa náročnejším súperom. Od príchodu nových trénerov, zdá sa, v kabíne zavládla oveľa pozitívnejšia nálada a skĺbením bojovnosti s futbalovosťou dokazujú nováčikovia, že s nimi treba rátať. Nie náhodou sa vyšplhali v tabuľke až na piatu pozíciu, vďaka čomu s určitosťou budú zimovať v hornej ligovej polovici a pri víťazstve a troche šťastia môžu pomýšľať aj na priečku štvrtú. DAC si striebornú pozíciu ale naisto uchráni iba víťazstvom, k čomu jej možno bude chýbať kanonier Bayo.

ŠKF Sereď gól radosť
Nováčik zo Serede je jedným z najpríjemnejších prekvapení tejto jesene. (foto: TASR)

FC ViOn Zlaté Moravce vs. FC Nitra
Náš tip:
remíza
Výsledok siedmeho kola 1:4. Len vďaka víťazstvu nad Podbrezovou spred dvoch týždňov dnes nehovoríme o tom, že má ViOn najhoršiu formu v lige. Ich fazóna ale naozaj nie je obdivuhodná, spomínaná výhra bola totiž jediná za posledných jedenásť zápasov, teda od konca augusta. Prvá prehra na začiatku nelichotivej série prišla práve v Nitre, Galádovci aj zásluhou hetriku Tomáša Vestenického vyhrali rozdielom triedy. I keď sa Zlatomoravčania pokúsili o zlom trénerskou zmenou, posledný zápas jesene na domácej pôde nebudú mať ľahký. Nitrania sú aktuálne šiesti, na dosah tromi ďalšími tímami a rozhodne nebudú chcieť pred zimou prísť o svoju ťažko vybojovanú pozíciu. Po horšej fazóne vyhrali dve stretnutia po sebe a do tretice sa posnažia o všetko dobré.

Zlaté Moravce radosť
Ak nebudú chcieť končiť jeseň poslední, musia Zlatomoravčania bezpodmienečne zvíťaziť. (foto: Jozef Bedej)

FK Senica vs. MFK Ružomberok
Náš tip:
vyhrá Ružomberok
Výsledok siedmeho kola 0:4. Liptákom to jednoducho proti Senici išlo na výbornú, už do piatej minúty viedli o dva góly a zaslúžene zvíťazili. Neočakáva sa, že by posledné jesenné kolo niečo na tom malo meniť. Zverenci mladého českého trénera Holoubka si v prípade výhry nielen udržia štvrtú priečku, ale môžu sa kľúčovo priblížiť k prvej trojke, na ktorú dnes strácajú sedem a viac bodov. Seničania sa síce na určitý čas vzchopili aj so svojimi legionármi, troch zápasov, v ktorých bodovali, sa odrazili od ligového dna, avšak aj posledné prehry s Michalovcami a Nitrou naznačili, že na oveľa vyššie priečky zatiaľ pomýšľať nemôžu. Predposledné miesto si môžu poistiť remízou, no prísť by oň mohli iba v prípade víťazstva ViOn-u.

Fenerbahce - Spartak Trnava (Škrtel, Čanturišvili)
Spartak ukončí sezónu až 13. decembra, doma privíta Fenerbahce. (foto: TASR)

FC Spartak Trnava vs. AS Trenčín
Náš tip: 
remíza
Výsledok siedmeho kola 0:1. Posledný ligový víkend roka 2018 sa ukončí na Štadióne Antona Malatinského, na ktorom sa stretnú síce populárne a na slovenské pomery veľké mužstvá, ktoré ale zároveň majú svoje nemalé problémy. Zatiaľčo pri hosťoch je to len herná kríza, nakoľko deväť zápasov v rade za sebou nebodovali a okrem jednej remízy dva víkendy dozadu všetko prehrali, domáci sú na tom ešte o niečo horšie. Azda najviac vyťažený tím Európy už na sebe zaiste cíti fyzickú únavu a po tom, ako sa znenazdajky po voľbách zbalil majiteľ i celé vedenie tímu s trénerom Látalom, to nemá Spartak ľahké ani po psychickej stránke. Duel tak rozhodne motivácia, ktorou pri Trenčíne bude zlomenie dlhotrvajúcej negatívnej série a pri úradujúcich majstrov možno posledná príležitosť zahrať si v zložení, v ktorom získali titul po 45 rokoch a prebojovali sa až do skupiny Európskej ligy.

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk