ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Poprad sa nevyhol zakopnutiam, Šesták: Máme na čom pracovať
zdroj: facebook/FK Poprad

Poprad sa nevyhol zakopnutiam, Šesták: Máme na čom pracovať

Tri domáce prehry stáli futbalistov Popradu lepšie umiestnenie po jesennej časti II. ligy. Jeden z najväčších favoritov na postup do Fortuna ligy mal akoby dve tváre. Podtatranci odohrali zápasy, v ktorých jednoznačne dominovali a ukázali potenciál na najvyššiu súťaž. Na druhej strane, nevyhli sa prekvapujúcim výbuchom.

Prehry 0:5 s s Liptovským Mikulášom, 0:4 so Skalicou či 1:3 s Prešovom odhalili, že Poprad ešte na vstup medzi elitu nie je pripravený. Na druhej strane, ofenzíva na čele s exreprezentantom Stanislavom Šestákom sa postarala o 37 gólov, na jeseň bola najproduktívnejšia spomedzi všetkých tímov. „Žiaľ, pokazili sme domáce zápasy s Liptovským Mikulášom, Prešovom a Komárnom. Inak mohol byť pre nás pohľad na tabuľku veselší. Je pozitívne, že sme strieľali toľko gólov, ofenzíva nám fungovala perfektne. Horšie to bolo v obrane. Dostali sme veľa gólov (27, pozn.). Máme tak na čom počas prestávky pracovať,“ povedal pre futbalnet.sk s jedenástimi gólmi štvrtý najlepší strelec súťaže. To ešte netušil, že zo súťaže sa odhlási košická Lokomotíva, ktorú Poprad zdolal a v tabuľke tak príde o tri body.

V závere jesene sa Popradčanom podarilo skresať manko na tímy na čelných pozíciách. Z piateho miesta strácali na prvé Pohronie len šesť bodov, po odstúpení Lokomotívy sa rozdiel zvýšil na osem. „Záver sme zvládli veľmi dobre. V niektorých zápasoch sme podali naozaj dobrý výkon, na čom môžeme stavať do ďalších zápasov. Napríklad, v poslednom dueli sme dokázali otočiť nepriaznivý vývoj proti Banskej Bystrici. To mohol byť aj najlepší zápas pre divákov. Teší nás aj to, že sme postúpili do ďalšej fázy Slovnaft Cupu,“ vyzdvihol Šesták, ktorý bude spolu so svojimi spoluhráčmi v marcovom štvrťfinále pohárovej súťaže čeliť prvoligovým Michalovciam.

Pod Tatrami je síce stále športom číslo jeden hokej, čo sa pravdepodobne tak skoro nezmení, no aj futbalové návštevy narastajú. Atraktívny duel s Tatranom Prešov sledovalo v NTC takmer 1600 ľudí, zápas s Lokomotívou 1021 fanúšikov. „O to sa budeme snažiť aj na jar. Chceme, aby ľudia chodili na naše zápasy. Prilákať ich chceme peknou hrou a dobrými výsledkami. Lákavé pre fanúšikov môže byť aj to, že na ihrisku uvidia svojich odchovancov, ktorí sú v tíme. Káder máme pomerne dobre poskladaný, sme v ňom skúsenejší futbalisti, ale sú tu aj mladí chalani. Veríme, že diváci nás budú na jar podporovať,“ zaželal si na záver v rozhovore pre futbalnet.sk Šesták.

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk