ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Odstúpenie Lokomotívy naštrbilo druhú ligu. K akým zmenám dôjde?
zdroj: fclokomotiva.sk

Odstúpenie Lokomotívy naštrbilo druhú ligu. K akým zmenám dôjde?

Je to jasné, druhá liga sa v aktuálnej sezóne dohrá s nepárnym počtom účastníkov. Vedenie košickej Lokomotívy v stredu 5. decembra informovalo SFZ ako riadiaci orgán celoštátnej druhej ligy o odhlásení svojho A-mužstva zo súťaže. Do tretej ligy tak už vypadne len trojica tímov. Po odstúpení modro-bielych sa tabuľka mierne pozmení.

Ako informoval predseda Komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik, keď sa družstvo odhlási zo súťaže v jej priebehu, automaticky sa zrušia (anulujú) všetky výsledky tímu v tabuľke a tento klub sa považuje za zostupujúci z danej súťaže. „Anulácia v tomto prípade znamená, že sa tímom, ktoré hrali proti Lokomotíve Košice, odpočítajú získané body, prepočíta sa skóre, ale tresty z daných duelov ostávajú v platnosti,“ píše sa na futbalnet.sk.

Rozhodnutím Lokomotívy sa bude zaoberať aj disciplinárna komisia SFZ. Klubu hrozí finančný trest, a keďže definitívne neohlásil zánik, všetky ďalšie družstvá Lokomotívy Košice budú v ďalšej sezóne zaradené o jednu úroveň súťaže nižšie ako pôsobia momentálne. V praxi to znamená, že žiaci, ktorí premiérovo hrajú v I. lige, klesnú do II. ligy, dorastenci poputujú z II. až do III. ligy.

Jarnú časť druhej ligy bude hrať len 15 tímov, v každom kole sa odohrá sedem stretnutí. Ten tím, ktorý mal v danom kole nastúpiť proti Lokomotíve, bude mať voľno.

Najväčšie straty pre Dubnicu a Petržalku, Prešov klesne do zóny zostupu

Lokomotíva odohrala na jeseň v druhej lige 17 zápasov s bilanciou 3 víťazstvá, 6 remíz a 8 prehier, so skóre 17:28. S každým súperom hrala raz, dvakrát si zmerala sily len s nováčikmi z Petržalky a z Dubnice, ktorých ani raz nedokázala zdolať. Prinášame vám prehľad výsledkov jednotlivých klubov v zápasoch s košickým celkom, a tiež „stratených“ bodov z pohľadu jednotlivých tímov.

Lokomotíva Košice - FK Pohronie 1:1: -1 bod
Lokomotíva Košice - Liptovský Mikuláš 1:1: -1 bod
Lokomotíva Košice - Skalica 0:3: -3 body
Komárno
- Lokomotíva Košice 0:2: -0
Poprad
- Lokomotíva Košice 2:1: -3 body
Lokomotíva Košice - Petržalka 1:2; Petržalka - Lokomotíva Košice 2:2: -4 body
Lokomotíva Košice - Žilina B 1:3: -3 body
Dubnica
- Lokomotíva Košice 2:1; Lokomotíva Košice - Dubnica 1:1: -4 body
Lokomotíva Košice - Šamorín 1:0: -0
Inter Bratislava
- Lokomotíva Košice 1:0: -3 body
Lokomotíva Košice - Banská Bystrica 0:2: -3 body
Prešov
- Lokomotíva Košice 5:1: -3 body
Lokomotíva Košice - Lipany 2:1: -0
Bardejov
- Lokomotíva Košice 1:1: -1 bod
Trebišov
- Lokomotíva Košice 1:1: -1 bod

Evidentné je, že najviac bodov stratia tímy, ktoré s Lokomotívou hrali dvakrát, a to Dubnica a Petržalka, ktorým budú odrátané 4 body. O 3 body za víťazstvo nad Loky prídu Skalica, Poprad, Žilina B, Inter Bratislava, Banská Bystrica a Prešov. O 1 bod získaný za remízu s Lokomotívou prídu Pohronie, Liptovský Mikuláš, Bardejov a Trebišov. Najviac z danej situácie vyťažia tímy, ktoré Lokomotíve podľahli, a to trojica Komárno, Šamorín a Lipany. 

Veľká zmena sa tak udeje v zóne zostupu, kde Lipany vystrieda Tatran Prešov. Výrazne si pohorší i Dubnica, ktorá padne z ôsmej priečky na desiatu. Naopak, tešiť sa môžu prvé dva tímy tabuľky Pohronie a Liptovský Mikuláš, ktoré s Lokomotívou len remizovali. Teraz už štvrtá Skalica tak na prvú priečku stráca namiesto 3 bodov až 5, piaty Poprad namiesto 6 bodov dokonca až 8.

Predbežná tabuľka 2. ligy po odstúpení FC Lokomotíva Košice:

1. FK Pohronie 35 bodov
2. Liptovský Mikuláš 32
3. Komárno 30
4. Skalica 30
5. Poprad 27
6. Šamorín 22
7. Petržalka 22
8. Žilina B 20
9. Inter Bratislava 19
10. Dubnica 18
11. Banská Bystrica 17
12. Lipany 17
13. Prešov 16
14. Bardejov 15
15. Trebišov 12
16. Lokomotíva Košice 0 - odstúpenie zo súťaže

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk