ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mbappého premena? Teraz je ako Henry, neskôr bude ako Ronaldo
zdroj: Kylian Mbappé.

Mbappého premena? Teraz je ako Henry, neskôr bude ako Ronaldo

Má len devätnásť rokov a už je majster sveta, dvojnásobný víťaz francúzskej ligy, najlepší mladý hráč ostatného roka i šampionátu v Rusku a v nedávnej ankete Zlatá lopta štvrtý najlepší futbalista sveta! Francúz Kylian Mbappé už teraz dosiahol viac než mnohí iní za celú kariéru. Odchovanec AS Monaco je však len na jej začiatku. Bývalý majster sveta i Európy Youri Djorkaeff predpovedá, že u rýchlonohého tínedžera príde rokmi k transformácii.

Vďaka hviezdnemu rozletu na majstrovstvách sveta 2018 mnohí prirovnávajú tínedžera Kyliana Mbappého k jednému z najlepších v histórii Pelému. Vďaka úžasnému driblingu, rýchlosti, rovnakej národnosti a počiatočnej klubovej príslušnosti ho ďalší porovnávajú s Thierrym Henrym. Majster sveta 1998 a Európy 2000 Youri Djorkaeff vytiahol z talóna ikonických šablón i brazílskeho útočníka Ronalda.

Djorkaeff, Ronaldo a Henry.

„Mal som príležitosť hrať so skvelými útočníkmi. Mbappé je viac ako Henry, majú rovnakú rýchlosť. Ronaldo prevzal loptu, otočil sa a dribloval. S rýchlosťou a kľučkami. Mbappé rovnako ako Henry potrebuje pohyb,“ zamyslel sa pre Omnisport bývalý hráč Monaka, PSG či Interu Miláno Djorkaeff: „Ronaldo hral na hrote. Mbappé hrá viac na strane, tak ako Henry. Mbappého by sme mohli s Ronaldom porovnávať o dva-tri roky. Vtedy bude podľa mňa hrávať na hrote.“

Mbappé v tejto sezóne nastúpil osemkrát na hrote útoku. Zaznamenal šesť gólov a štyri asistencie. Viac sa mu darí, keď naskočí do zápasu na pravom krídle útočného tria parížskeho Saint-Germain. Zo siedmich zápasov na kraji útoku vyťažil osem zásahov a tri gólové prihrávky. Mbappé je v konkurencii ofenzívnych hviezd PSG Neymara, Cavaniho, Di Maríu, či Draxlera najlepší strelec Ligue 1.

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Paris SG

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk