ProFutbal.sk ProFutbal.sk

AS Trenčín práve búra legendárne lízatká, fanúšikov pozýva na tribúny
zdroj: facebook/AS Trenčín

AS Trenčín práve búra legendárne lízatká, fanúšikov pozýva na tribúny

Fortunaligový tím a pravidelný účastník predkôl v pohárovej Európe AS Trenčín pokračuje v búracích prácach na svojom stánku, vďaka čomu sa po polroku opäť môžu ocitnúť fanúšikovia mužstva na tribúne Štadióna na Sihoti.

Prvoligista vzhľadom na aktuálne práce nemôže hrávať zápasy na domácej pôde, od začiatku novej sezóny preto využíva prechodný domov na Myjave. Kolorit starého štadióna tvorilo osvetlenie a s ním aj legendárne „lízatká“. Tie už z technologického hľadiska doslúžili a ich využitie pre potreby nového štadióna je nerealizovateľné, píše klub na webstránke„Pokračujúce práce na novej tribúne si vyžiadali odstránenie dvoch stĺpov osvetlenia v blízkosti športovej haly a Trenčianskej univerzity. Najmä v prípade osvetlenia v blízkosti hrádze by bolo veľmi problematické demontovanie, keď začne rásť tribúna do výšky,“ povedal PR manažér klubu Martin Galajda.

Priaznivci sa tak môžu pri tejto príležitosti opäť stretnúť na miestnych tribúnach. Práce na odstránení prvého stĺpu osvetlenia pri športovej hale začnú v stredu ráno približne o 8. hodine. V prípade bezproblémového priebehu by mali byť ukončené približne v čase poludnia. „Fanúšikov, ktorí majú záujem vidieť celý proces, môžu prísť na hlavnú tribúnu, ktorá bude v stredu predpoludním otvorená. Na tomto mieste budú v bezpečnej vzdialenosti a zároveň budú mať najlepší možný výhľad,“ doplnil Galajda. Druhý stĺp pri univerzite bude odstránený až v sobotu.

Práce na výstavbe nového trenčianskeho štadióna v uplynulých mesiacoch výrazne pokročili. Zmizol sektor hostí, takisto aj stará informačná tabuľa a po dokončení základov začali rásť jadrá novej stavby. Odstránenie doterajšieho osvetlenia je ďalší krok smerom k novej pýche jedného z najúspešnejších slovenských klubov posledných rokov.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk