ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezová sa pod vedením dočasného trénera vzchopila
zdroj: zpfutbal.sk

Podbrezová sa pod vedením dočasného trénera vzchopila

Šesť prehier po sebe zaznamenali futbalisti Podbrezovej, čo viedlo k odvolaniu trénera Mareka Fabuľu. Toho na záverečené dve kolá jesennej časti nahradil na lavičke jeho dovtedajší druhý asistent Gergely Geri. Pod jeho vedením „železiari“ síce ukončili sériu porážok, no s nováčikom zo Serede doma iba remizovali 1:1. Viac než výsledok nového kormidelníka potešil prístup a nasadenie jeho zverencov.

Geri zažil v sobotu proti Seredi premiéru ako hlavný tréner v najvyššej súťaži. V minulosti pôsobil v Rimavskej Sobote, vo Zvolene či pri mládeži Podbrezovej. Od leta bol druhým asistentom Mareka Fabuľu a zároveň trénerom B-mužstva. Aktuálne spolupracuje s Michalom Hanekom, Jozefom Moresom a trénerom brankárov Petrom Borošom. 

„Pred premiérou som sa cítil podobne ako za hráčskych čias. Pred zápasom panovala určitá nervozita, ale akonáhle sa duel začal, už som to nevnímal a sústredil som sa len na dianie,“ rozhovoril sa Geri pre TV Hronka v relácii Kopačky. Na margo remízového duelu dodal: „Úvod bol z našej strany slušný, prvých pätnásť minút sme Sereď do ničoho nepustili, ujali sme sa vedenia. Žiaľ, súper po štandardke vyrovnal. Chlapci sa nepoddali, išli za víťazstvom, po zmene strán sme dominovali, no nepadlo nám to tam. Podali sme dobrý, tímový výkon. Boli sme draví, agresívni, kompaktní, dobre organizovaní. Chýbalo tomu len premieňanie šancí.“

Gergely Geri
Gergely Geri je dočasným trénerom "železiarov". Či na lavičke zostane aj na jar, to momentálne nerieši (foto: fclokomotiva.sk)

Zdalo sa, že hráči Podbrezovej pod vedením nového kouča ožili, na ihrisku nechali maximum. „Spolu s kolegami sme sa snažili hráčov motivovať, dodať im sebavedomie, aby opäť hrali ten tradičný podbrezovský futbal, akým sa v minulosti prezentovali. Zdá sa, že to padlo na úrodnú pôdu. Hráči boli nabudení, bojovali jeden za druhého, ten prístup bol z ich strany presne taký, ako sme očakávali. Z tohto pohľadu sme spokojní, mrzí nás len nevyužívanie príležitostí. Verím, že sa nám aj v tomto smere podarí posunúť ešte vyššie,“ zaželal si 41-ročný rodák z Kráľovského Chlmca, ktorý prijal ponuku viesť Podbrezovú v záverečných dvoch dueloch jesennej časti: „Čo bude ďalej, to je otázka na vedenie klubu. My sa tým nezaoberáme, neriešime, čo bude potom. Koncentrujeme sa len na posledný zápas.“

Rozlúčku s jeseňou absolvujú „železiari“ v sobotu na domácej pôde proti vo forme hrajúcicm Michalovciam. Fanúšikovia veria, že sa po vyše dvoch mesiacoch konečne dočkajú víťazstva. „Netlačíme na chalanov, nechceme ich dostať pod výsledkový tlak. Našim prvoradým cieľom je, aby fanúšikovia po stretnutí hráčov vytlieskali za dobrý výkon. Keď sa budeme vyvarovať chýb a budeme premieňať šance, potom prídu aj tri body,“ dodal odhodlane pre TV Hronka Gergely Geri.

zdroj: youtube.com/FK Železiarne Podbrezová

Najnovšie z klubu: FK Železiarne Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk