ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ANKETA: Zostať či odísť? Mourinho: TOP 4 by bol zázrak
zdroj: José Mourinho.

ANKETA: Zostať či odísť? Mourinho: TOP 4 by bol zázrak

Obočia mnohých smerovali pri pohľade na základnú zostavu Manchestru United proti Southamptonu vysoko hore až k prvým pramienkom vlasov. José Mourinho pri početnej absencii v strede obrany zvolil netradičné rozostavenie s troma stopérmi, z ktorých len Phil Jones hral na svojom ortodoxnom poste. Zvyšné dve miesta zaplnili defenzívne štíty Nemanja Matič a Scott McTominay. Southampton čakajúci na ligové víťazstvo od 1. septembra viedol doma 2:0 a proti „červeným diablom“ získal napokon bod za remízu 2:2. United prehĺbili stratu zo siedmeho miesta na štvrtý Arsenal na osem bodov, na vedúci Manchester City strácajú už šestnásť!

Čelíme ešte viac problémom

„Pri absencii stopérov sme posty stredných obrancov obsadili stredopoliarmi, ktorí nevedia, ako hrať v defenzíve. Hráčmi, ktorí nemajú črty hrať v obrane. Snažili sme sa brániť zónovo a skryť slabiny, o ktorých všetci vedia,“ hovoril po stretnutí Mourinho o nasadení dvojice záložníkov do stredu obrany. Defenzívu United v 13. minúte potupil domáci Redmond, ktorý prienikom cez štyroch hráčov pripravil gól Armstrongovi. Druhý zásah inkasovali hostia z priameho kopu. Mourinhovi zverenci vďaka Lukakuovi a Herrerovi ešte v prvom polčase vyrovnali na 2:2.

Strata Manchestru na popredné priečky v Premier League sa prehlbuje. United nezvíťazili trikrát v rade, obranu ničí rozsiahla maródka a už v stredu príde na Old Trafford rozbehnutý Arsenal. Mourinho si veľmi dobre uvedomuje, v akej situácii sa nachádza jeho mužstvo. „Skončiť vlani na druhom mieste s ohľadom na kvalitu ostatných tímov bojujúcich o hornú štvorku bolo fantastické,“ rozhovoril sa Mourinho po sobotňajšom stretnutí pre RedeTV: „Tento rok, keď čelíme ešte viac problémom, dokazuje, čo som hovoril na začiatku sezóny - bude to pre nás veľmi náročné. Potrebujeme sa teraz pokúsiť o zisk čo najväčšieho množstva bodov. Skončiť v TOP 4 by bol takmer zázrak.“

Mourinho chce, aby ho vyhodili

To nie sú slová, ktoré by boli balzamom pre uši fanúšikov Manchestru United. Hovoria o tom aj výsledky dvoch ankiet na facebookovom účte fanúšikovskej stránky Devilpage zastrešujúcej fanúšikov United v Česku a na Slovensku. Kým ešte pred mesiacom Mourinha podporilo 51% hlasujúcich, najnovšie výsledky hovoria, že odchod portugalského trénera z lavičky si želá až 72% (1800 hlasujúcich).

Zaujímavý názor pre BBC Radio 5 vyjadril bývalý dlhoročný hráč Premier League a jej víťaz s Blackburnom Rovers Chris Sutton: „Mourinho získava viac bodov mimo ihriska než jeho tím na ňom. Nevládne tam pohoda, začalo to ešte pred sezónou. Vlani skončili druhí a pozrite, kde sú teraz. Čo sa stane v januári? Môžu mu dôverovať a dať balík peňazí v januári? Myslím, že Mourinho chce, aby ho vyhodili. Prečo inak by sa správal takto? Jeho posily boli príšerné a teraz chce ešte viac peňazí na ďalšie. Ako mu môžu dôverovať po nedávnych výkonoch? Čo je túto sezónu dobré v United? Všetko to pochádza od trénera, ktorý obviňuje všetkých naokolo.“

foto: tasr/ap“
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk