ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tréner Lipian Emil Jacko: Druhá liga je dnes náročnejšia
zdroj: Ladislav Lukáč

Tréner Lipian Emil Jacko: Druhá liga je dnes náročnejšia

Lipany hrali v druhej lige, keď bola rozdelená na Západ a Východ. Po vytvorení jednej celoštátnej súťaže vypadli do III. ligy Východ. Netrvalo však dlho a Odeva je opäť druholigová. V klube však cítia, že sa vrátili do úplne odlišného prostredia. Úroveň stúpla a držať krok s najlepšími nie je vôbec jednoduché.

Po jesennej časti okupujú posledné priečky v II. lige kluby z východného Slovenska. Lipany sú na 13. mieste, v 17 dueloch nazbierali 17 bodov. Výrazne im pomohol vydarený finiš, keď vyhrali posledné dva zápasy s Prešovom, ba dokonca i s prvým Pohroním. „Dovolím si tvrdiť, že druhá liga je dnes o päťdesiat percent náročnejšia ako keď sme v nej pôsobili naposledy. A tým určite neurazím terajších treťoligistov. Rozdiel je vo všetkom, a to potvrdí každý, kto sa pohybuje vo futbale,“ rozhovoril sa pre futbalnet.sk tréner Lipian Emil Jacko.

Jeden zo štvorice nováčikov sa nevyznamenal v ofenzíve ani v defenzíve. Lipany strelili spolu s Trebišovom najmenej gólov (13), inkasovali až 36, viac dostala už len rezerva Žiliny (37). Sedem gólov im nasúkal Poprad, päť Dubnica, po štyri Komárno a Inter Bratislava. „Počet inkasovaných gólov je niekedy o jednom zápase. V našom prípade to bol debakel v Poprade, kde sme vybuchli na celej čiare. Nebyť tohto výsledku, ukazovatele sú celkom iné. U nás bol však problém v tom, že sme museli neraz improvizovať v zložení formácie, hlavne na stopérskom poste, či už kvôli zraneniam, alebo vylúčeniam. Minimálne tretinu zápasov sme neabsolvovali s rovnakými stopérmi. Samozrejme, je to vždy o účinnosti bránenia celého tímu,“ nezhadzuje vinu na obrancov Jacko.

Emil Jacko
Emil Jacko prezradil, že Lipany chcú v zime posilniť káder. Dlhodobo hľadajú strelca (foto: fclokomotiva.sk)

Do lepšej formy sa nováčik dostával v závere, keď z posledných piatich zápasov dva vyhral, dvakrát remizoval a len raz prehral. „Povedali sme si, že musíme prelomiť nejaký začarovaný kruh, lebo aj predtým, keď sme prehrali, tak to nebolo o výkonnostnom rozdiele, ale o premieňaní šancí a chybách, ktoré nás stáli góly i body. Iste, aj forma u niektorých išla hore, no povedal by som, že zabralo tiež to, že sme si trošku vyčistili stôl. Povedali sme si, čo chceme ďalej a či vôbec niečo chceme, lebo niekedy sa zdalo, akoby chlapci hrali len z povinnosti. Škoda, že sme neodohrali ešte jedno či dve kolá,“ pokrčil plecami skúsený kormidelník.

Klub z východného Slovenska síce funguje na amatérskej báze, no vedenie sa domnieva, že aj v takých podmienkach sa dá dosiahnuť úspech. „Počítali sme s tým, že by sme mohli mať možno o päť bodov viac. Boli dobré aj zlé duely. Niekedy sklamali tí, čo mali byť ťahúňmi. Niektorí však asi na viac naozaj nemajú. V zime chceme urobiť zmeny v kádri, lenže získať primeraného adepta, ktorý by prišiel do týchto podmienok, hoci tiež nie sme úplní amatéri a čo môžeme, to dáme, je náročné. Potrebujeme gólového útočníka, no zohnať bombardéra je zložité. Lipany už dlho nemali klasického strelca,“ uzavrel pre futbalnet.sk Jacko.

Najnovšie z klubu: Lipany

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk