ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kačala: V Prešove už nič nefunguje, výplaty meškajú od septembra
zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Kačala: V Prešove už nič nefunguje, výplaty meškajú od septembra

Keď Tatran Prešov vypadol z Fortuna ligy, viaceré osobnosti sa zhodli, že reštart v podobe účinkovania v druhej lige môže trápiacemu sa klubu pomôcť. Šarišania ale neustále kvalitnejšiu súťaž evidentne podcenili. V klube sa nezmenilo prakticky nič. Ak áno, tak len k horšiemu. Zeleno-bieli sú po jesennej časti na pokraji vypadnutia do tretej ligy.

Podľa našich informácií sa viacerým hráčom Prešova končia k 31. decembru 2018 kontrakty. Otázne je pokračovanie opôr tímu Dzuríka, Luberdu, Barteka či Kačalu. Práve ten v rozhovore pre futbalnet.sk potvrdil, že v klube z metropoly Šariša nič nefunguje tak, ako by malo. Hráčom chýbajú výplaty, okrem trénera Mišovca nekomunikujú s nikým z vedenia.

„Nie je s kým momentálne rokovať o novej zmluve. Som na 99 percent rozhodnutý, že odídem z tohto klubu,“ rozhovoril sa 27-ročný druhý najstarší hráč Tatrana v aktuálnej sezóne. Futbalisti sa nedokážu spojiť s generálnym manažérom Marekom Trávničkom, ani s majiteľom Miroslavom Remetom: „Pán Trávniček nechodí na štadión a s nikým nekomunikoval o novej zmluve. Momentálne sa nevie, čo bude ďalej, lebo sa nikto nevie spojiť s majiteľom klubu. Nateraz je to  značne komplikované...“

V Prešove nič nové. Už počas nedávneho účinkovania klubu vo Fortuna lige boli na tom hráči podobne. Nevedeli, aká bude ich budúcnosť. „Už tri či štyri roky klub nefunguje na takej úrovni, ako by mal. A to platilo aj vtedy, keď sme boli medzi elitou. Momentálne nám chýbajú výplaty od septembra, rovnako to bolo v lete, keď meškali mzdy za tri mesiace. To si nemôžem dovoliť, som predsa živiteľom rodiny. A keď sme sa na to pýtali, nikto nič nevedel... Akurát pán tréner Mišovec sa to snažil riešiť, vyvolával majiteľovi, aj generálnemu manažérovi. Nič to však nepomohlo,“ odhalil amatérske správanie sa predstaviteľov najstaršieho slovenského futbalového klubu Richard Kačala.

Odchovanec Prešova v 27 rokoch zvažuje, že profesionálnemu futbalu dá definitívne zbohom. Na stole síce má viacero ponúk, no zdá sa, že uprednostní iné zamestnanie. „V Prešove ma to prestalo baviť. Keby som mal zostať ako profesionál, veľa vecí by sa muselo radikálne zmeniť. Nejde len o peniaze, ale celkovú klímu a ďalšie skutočnosti. Rozmýšľam o tom, že budem pracovať a popri tom hrať futbal, lebo mám rodinu, hypotéku a futbalom sa na Slovensku uživiť nedá. Preto sa chcem uberať iným smerom,“ vysvetlil svoj postoj dlhoročný hráč Tatrana, ktorý v minulosti krátko pôsobil aj vo Zvolene a v poľskom klube Sandecja Nowy Sacz. „Mám nejaké ponuky, ale musím sa správne rozhodnúť, lebo mám ponuku aj z práce, takže ide o to, aby to akceptoval i nový klub. Takže nič profesionálne a ak, tak maximálne do leta, lebo potom sa mienim odraziť v zamestnaní a popri tom by som uprednostnil amatérsku podobu futbalu. Nechcem však nič konkretizovať, ponuka je podľa mňa dobrá, ale nerád by som predbiehal. Ide o Slovensko, v prípade zahraničia by to muselo byť lukratívne, aby som opustil rodinu,“ dodal Kačala.

Erik Daniel a Richard Kačala
Richard Kačala prezradil, že situácia v Prešove je žalostná už vyše troch rokov (foto: TASR)

Po jesennej časti patrí Prešovu 12. miesto v II. lige. V 17 dueloch nazbieral len 19 bodov, od zóny zostupu ho delia len dva body. „Sme ašpirantom na zostup, ale verím, že k tomu nepríde. Tatran si to nezaslúži, ale futbal robia ľudia. A tým je povedané všetko…“ naznačil zdroj problémov Kačala, ktorý by o odchode z klubu uvažoval i v prípade, že by bojoval o popredné priečky: „Myslím si, že áno, lebo nefunguje už nič a museli by sa zmeniť ľudia, ktorí by to hlavne chceli robiť a Tatran by sa musel uberať iným smerom. Keby to tak bolo už predtým, tak sme v prvej trojke, nie na dvanástom mieste. A k tomu, či podobne ako ja uvažujú aj ostatní, iba toľko, že každý zváži svoje možnosti a ambície i pomery v klube.“

Kačala bude svojim odchodom nasledovať ďalších ako Jacko, Leško, Katona, Talian či Dupkala. „Neodchádzam s ľahkým srdcom, bude mi smutno za trénermi, spoluhráčmi, za klubom, veď som tu dvadsať rokov, ale život ide ďalej a musím myslieť na budúcnosť. Budem držať spoluhráčom prsty. Verím, že futbal v Prešove nedopadne tak ako v Košiciach. Snáď si niektorí chlapci zahrajú aj na novom štadióne a v Prešove budú raz tiež európske poháre. Ale dovtedy sa bude musieť všetko podstatné zmeniť,“ uzavrel pre futbalnet.sk skúsený stredopoliar.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk