ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Komárne ľudia opäť chodia na futbal, Olejník: Chceme, aby boli pyšní, že sa v meste hrá druhá liga
zdroj: KFC Komárno

V Komárne ľudia opäť chodia na futbal, Olejník: Chceme, aby boli pyšní, že sa v meste hrá druhá liga

Dlhé týždne sa na čele II. ligy držali futbalisti Komárna. Zverenci trénera Jozefa Olejníka ale nezvládli ideálne záver jesennej časti a v tabuľke sa prepadli na štvrtú priečku. Klub z južného Slovenska prezimuje so šesťbodovým mankom na prvé Pohronie.

Komárno nenašlo premožiteľa v úvodných ôsmich kolách. Padlo až v deviatom, paradoxne, na domácej pôde s dovtedy poslednou Lokomotívou Košice. Odvtedy už výkony KFC neboli natoľko dominantné, v zostávajúcich kolách jesene mužstvo zaznamenalo už len 3 víťazstvá, okrem toho 1 remízu a až 4 prehry. „Prvá polovica jesene nám vyšla naozaj dobre, a to po hernej a aj výsledkovej stránke. Potom sme nezvládli domáce duely a padli v tabuľke nižšie. V súčte sme však spokojní a je to pre nás záväzok do jari,“ rozhovoril sa pre futbalnet.sk tréner Komárna Jozef Olejník

Jeho tím nazbieral na ihriskách súperov v 8 zápasoch až 16 bodov, viac získal len 17-bodový Liptovský Mikuláš, ktorý však vonku odohral o dva zápasy viac. Doma ale Komárno zaknihovalo v 9 dueloch iba 14 bodov. Okrem Lokomotívy prehralo aj so Šamorínom a Bardejovom, teda tímami z dolnej časti tabuľky. „Súperi sa na nás dôkladnejšie pripravovali. Hrali lepšie v defenzíve, s čím sme mali problém. Nechceme sa vyhovárať, ale ani hracia plocha nebola v najlepšom stave,“ vysvetlil Olejník.

Tréner Komárna Jozef Olejník
Komárno prezimuje na štvrtej priečke, so šesťbodovou stratou na prvé Pohronie (foto: KFC Komárno)

Hoci má Komárno vo svojom strede druhého najlepšieho strelca súťaže Samira Nurkovića (12 gólov), silnou zbraňou mužstva bola na jeseň defenzíva. Mužstvo inkasovalo len 17 gólov. Lepšími číslami sa môžu pochváliť iba v Skalici (16) a v Pohroní (13). „Staviame na tímovosti a takto sa prezentujeme aj na ihrisku. Áno, defenzívu sme mali dobrú, ale aj v nej sme urobili chyby. Je na čom pracovať do jarnej časti. Prísľub je, že máme mladý káder, ktorý sa chce zlepšovať,“ verí hlavný kormidelník Komárna.

Ešte viac než výsledky a priebežné umiestnenie teší predstaviteľov klubu zvýšený divácky záujem. Ten síce s horšími výsledkami pomaly upadal, no to nič nemení na fakte, že až dvakrát bola v Komárne návšteva nad tisíc divákov. Duel proti Skalici sledovalo dokonca až 1431 priaznivcov. „Ďakujem fanúšikom za podporu. Keď som prišiel minulý rok do Komárna, mužstvo bolo na predposlednom mieste a na zápasy chodilo približne 200 ľudí. Teraz sa to zlepšilo a mali sme naozaj super návštevy aj nad tisícku. To je pre nás priorita, aby sme divákov prilákali na tribúny. Chceme, aby boli pyšní na to, že sa v ich meste hrá druhá liga,“ dodal pre futbalnet.sk Olejník.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Komárno

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk