ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dobrá správa pre Michalovce
zdroj: TASR

Dobrá správa pre Michalovce

Vždy, keď je Igor Žofčák na ihrisku, patrí medzi najlepších hráčov Michaloviec. V sobotňajšom dueli proti Zlatým Moravciam na súpiske svojho tímu chýbal. Zemplínčania si napriek tomu s posledným celkom tabuľky poradili presvedčivo 3:0 a naďalej snívajú svoj sen o umiestnení v top šestke.

Tridsaťpäťročný veterán už v minulej sezóne naznačil, že je možno jeho poslednou. Napokon sa s predstaviteľmi MFK dohodol na predĺžení spolupráce do konca aktuálneho roka. „Žofa“ sa však už nevenuje len futbalu, našiel si aj ďalšie zamestnanie. O to viac sa špekulovalo, že po skončení jesennej časti definitívne zavesí kopačky na klinec. No nestane sa tak.

Ako informuje denník Šport, bývalý hráč Ružomberka, Sparty Praha, Jablonca, Slovana Bratislava či Nyíregyházy Spartacus bude v žlto-modrom drese pokračovať aj v jarnej časti sezóny. „Nemuseli ma lámať. Korektne sme sa dohodli na podmienkach. Nemyslím tým len finančných. Pôsobím už totiž aj v inej oblasti. Predstavitelia klubu mi férovo splnili moje požiadavky,” priblížil Žofčák pre denník Šport.

Igor Žofčák radosť
Radosť Igora Žofčáka po strelenom góle do siete Senice (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

V ročníku doposiaľ jeden z najskúsenejších hráčov Fortuna ligy odohral 13 duelov, strelil dva góly. Vo všetkých dueloch je ťahúňom svojho tímu, nehľadiac na to, na akom poste nastúpi. Tréner Šoltis využíva Žofčáka nielen ako tvorcu hry, no postavil ho už i na kraj obrany, ba dokonca i do stopérskej trojice. 

Michalovčanom priebežne patrí siedma priečka v tabuľke, na konte majú 21 bodov, rovnako ako šiesta Nitra. Reálne sú tak v hre o účasť v skupine o titul. „Možno zavážila aj táto vydarená jeseň. Myslím si, že aj keby sa nevydarila, stále by to bolo iba na dohode, či klub pristúpi na moje podmienky. Pozerám sa aj trochu do budúcnosti, keďže už podnikám. V mojom prípade ide najmä o čas,“ dodal pre denník Šport niekdajší 14-násobný reprezentant, ktorý zrejme kvôli pracovným povinnostiam občas vynechá nejaký tréning alebo zápas. Pre Michalovce je však jeho prítomnosť v kabíne nenahraditeľná.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk