ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Liga národov vrcholí, pozrite si záverečný program
zdroj: TASR/AP

Liga národov vrcholí, pozrite si záverečný program

Súperom portugalskej reprezentácie v semifinále záverečného turnaja Ligy národov 2018/2019 bude Švajčiarsko. Ďalšiu semifinálovú dvojicu premiérovej edície súťaže vytvorili Holandsko a Anglicko. Rozhodol o tom pondelňajší žreb v Dubline, pri ktorom neplatili žiadne obmedzenia.

Semifinálové súboje sú na programe 5.-6. júna 2019. Ich víťazi postúpia do finále, ktoré sa uskutoční v nedeľu 9. júna. Portugalská futbalová federácia (FPF) nahlásila za dejiská zápasov štadióny v Porte a Guimaraesi.

Portugalsko, Švajčiarsko, Holandsko i Anglicko sa medzi elitné kvarteto prebojovali vďaka prvenstvám vo svojich skupinách v rámci A-divízie. V Lige národov štartovali aj slovenskí futbalisti, ktorí v 1. skupine B-divízie obsadili poslednú tretiu priečku za Ukrajinou a Českom a zostúpili do C-divízie.

Víťaz LN získa 71 cm vysokú postriebrenú trofej a prémiu 7,5 milióna eur. Pre zdolaného finalistu je pripravených 6,5 milióna, pre tretí tím 5,5 milióna a pre štvrtý 4,5 milióna eur.

Fernando Santos, tréner Portugalska: "Máme sen. Chceme sa dostať do finále a získať pred zrakmi našich fanúšikov túto trofej. Budeme však musieť tvrdo pracovať, pretože v semifinále nás čaká nepríjemný súper."

Gareth Southgate, tréner Anglicka: "Očakávam zápasy s vysokou kvalitou, niečo ako štvrťfinále veľkého turnaja. Liga národov je výborný projekt FIFA."

Vladimir Petkovič, tréner Švajčiarska: "Je to zaujímavá súťaž. Pôjdeme do Portugalska s cieľom vyhrať. Musíme byť v júni dobre pripravení, pokiaľ sa chceme postarať o prekvapenie."

Ronald Koeman, tréner Holandska: "Máme pred anglickým tímom rešpekt. Tréner Southgate dáva šancu mladým hráčom a toutou cestou sa uberáme aj my. Bude to pre obe mužstvá dobrá previerka."

Žreb záverečného turnaja Ligy národov:

semifinále (5.-6. júna 2019):
Portugalsko - Švajčiarsko
Holandsko - Anglicko

o 3. miesto (9. júna 2019):
zdolaný Portugalsko/Švajčiarsko - zdolaný Holandsko/Anglicko

finále (9. júna 2019):
víťaz Portugalsko/Švajčiarsko - víťaz Holandsko/Anglicko

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Liga národov

Pozri viac

HOKEJ.sk