ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zhoda Dunajskostredčanov: Pre divákov super, pre nás katastrofa
zdroj: fcdac.sk

Zhoda Dunajskostredčanov: Pre divákov super, pre nás katastrofa

Nechýbalo veľa a Dunajská Streda by si na trávniku Žiliny po druhý raz v roku pripísala všetky tri body po výhre o gól. Hráčom DAC-u stačilo v záverečných minútach nadstaveného času zahrať viac takticky, podržať loptu čo najďalej od brány Jedličku a počkať, kým rozhodca Pavlík fúkne do píšťalky posledné tri razy.

Namiesto toho sa hráči hostí pod Dubňom uponáhľali. „V záverečných sekundách nadstaveného času sme zahrávali roh. Mali sme ho zahrať nakrátko, udržať loptu pod kontrolou a mohlo byť po zápase. Zahrali sme ho však rýchlo, vznikla nebezpečná situácia pred našou bránou, chvíľková strata koncentrácie a domáci po štandardke vyrovnali. Hovoria mi, že taký je futbal, a bohužiaľ, je to tak. Remíza 2:2 je však dobrý výsledok, pretože Žilina bola o niečo lepšia,“ skonštatoval po zápase tréner hostí Peter Hyballa.

Diváci mali radosť, hráči prežili sklamanie

Dunajskostredčania boli v kvalitnom dueli, ktorý vysoko presahoval našu ligovú súťaž, efektívnejší v premieňaní šancí a zásluhou desiateho sezónneho gólu kanoniera Baya sa päť minút pred prestávkou dostali do vedenia. To síce domáci zmazali už o pár minút, ale hostia mali v úvode druhého polčasu navrch a po góle Kristophera Vidu, ktorému asistoval Bayo, sa opäť tešili z vedenia. Domáci ich potom pritlačili, no hráči DAC-u podnikali do otvorenej obrany nebezpečné protiútoky, po ktorých mohli definitívne rozhodnúť.

„Divákov sme v zime potešili dobrou hrou a určite si prišli na svoje. V zápase bolo veľa šancí, padli štyri góly, z čoho musia mať diváci radosť. Nám by však stačilo, keby padli iba tri a vyhrali by sme. Pre nás je to veľká katastrofa, pretože sme stratili v 94. minúte tri body,“ sklamane hodnotil zápas kapitán hostí Tomáš Huk.

Pred zápasom by bod brali

Hostia potvrdili, že majú dobrú formu a nie náhodou sú na druhej priečke. „Keď každý maká a robí na ihrisku to, čo má, potom to aj dobre vyzerá a sú z toho aj body. Súperi to majú s nami ťažké a ak budeme v tom pokračovať, bude to len dobre. Slovan nám v tabuľke zas o niečo utiekol, čo je škoda, pretože v minulom kole sme ho mohli dobehnúť. Pred zápasom by sme bod z trávnika rozbehnutej Žiliny brali, teraz sme však veľmi sklamaní,“ dodal obranca Dunajskej Stredy.

Pri remíze 2:2 by niekto mohol namietať, že brankári neboli pre svoje tímy až takou oporou, ale pri na šance tak bohatom zápase, akým bol súboj Žiliny s Dunajskou Stredou, sú dva inkasované góly dobrou vizitkou. Gólman DAC-u Martin Jedlička vychytal viaceré dobré šance Žiliny, dlho držal pre hostí nádej na tri body, ale v posledných sekundách inkasoval. „Teraz po zápase sa mi to ťažko hodnotí. Žilina mala pasáže, kedy mohla dať gól, my takisto. Bod pred zápasom by som bral, ale chceli sme vyhrať. Chceme naháňať Slovan, chceme sa biť o horné priečky, ale inkasovali sme v poslednej minúte. Škoda, že sme nepodržali loptu pri rohu dlhšie ako päť sekúnd, mohol byť koniec a mohli sme sa tešiť z výhry,“ povedal pre ProFutbal.sk bezprostredne po dueli v Žiline sklamaný český brankár hostí.

Možno to mohol vyškriabať

Jedličkovi nemožno inkasované góly vyčítať, a naopak, treba ho pochváliť za to, koľko ich pochytal. Sám sa však hneval trochu aj na seba. „Na to gólman v bráne je, aby podržal mužstvo a držal jeho nádeje na body vysoko. Útočníci sú zase na to, aby strieľali góly. Dnes dali dva, ale ja som možno mohol chytiť ten posledný gól a boli by sme vyhrali. Možno ak by som šiel po Balajovej hlavičke pravou rukou, tak loptu vyškriabem mimo bránu, ale to je už len uvažovanie v rovine 'keby',“ dodal ešte stále iba 20-ročný brankár Dunajskej Stredy.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk