ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčianska defenzíva duel so Slovanom zbabrala. Šulek: Hlúpe chyby
zdroj: Peter Kleščík sa márne snaží zastaviť gólový nájazd Andraža Šporara.

Trenčianska defenzíva duel so Slovanom zbabrala. Šulek: Hlúpe chyby

„Klobúk dole pred mužstvom, siahlo na dno síl. Presvedčili sme sa, že keď tam je ochota a túžba, dokážeme sa zomknúť a aj v deviatich hráčoch ubrániť silný DAC. Verím, že nás to povzbudí do zvyšných dvoch duelov,“ hovoril po minulotýždňovej remíze v Dunajskej Strede trenčiansky stopér Peter Kleščík. Jeho tím zastavil šnúru siedmich ligových prehier, nerozhodným výsledkom sa chcel odpichnúť k novej pozitívnej sérii. Avšak, Trenčania sa namiesto toho odrazili k najhoršej prehre v aktuálnom ročníku. Druhýkrát podľahli o tri góly, tentoraz neskórovali.

Stopérska dvojica vôbec nefungovala

„Mali sme veľmi zlý vstup do zápasu. Hneď prvý útok Slovana znamenal gól. Každá kolmá alebo dlhá lopta za náš chrbát nám robila obrovské problémy. Slovan z toho ťažil, vytváral si šance. Stopérska dvojica nám vôbec nefungovala, na ihrisku sme pôsobili veľmi zle. Boli sme málo agresívni a nebezpeční, mali sme len náznaky. Slovan zvíťazil zaslúžene,“ výstižne a úplne zhodnotil prehru Trenčína so Slovanom Bratislava tréner domáceho tímu prechodne pôsobiaceho v Myjave Vladimír Cifranič.

Domácim nevyšiel hneď vstup do zápasu, keď Kleščík a Šulek až humorne nedokázali zastaviť Šporara. Dlhý nákop padol trikrát na zem, než si slovinský útočník Slovana stiahol loptu do nájazdu a prekonal brankára Hrdličku. „Raz chceme hrať ofsajdové pasce, inokedy sme odsúvaní až príliš ďaleko a vzniká súperovi priestor. Dnes sme ho chceli vystavovať do ofsajdu, no bohužiaľ sa nám to nedarilo,“ hovoril ProFutbalu o príliš vysokom postavení defenzívy AS obranca Martin Šulek. Nuž, ťažko hrať ofsajdovú pascu na polovici súpera, na ktorú sa pravidlo o nedovolenom postavení útočiaceho hráča nevzťahuje. Na vysunutú defenzívu v priebehu duelu viackrát hlasne upozorňoval svojich zverencov i tréner Cifranič.

Na jar víťazná vlna

Šulek pred druhým gólom nedokázal po vystúpení zabrániť v otočení sa Holmanovi. Trenčan Skovajsa sa ocitol sám medzi Čavričom a Ljubičičom. Holman si vybral druhého menovaného, ktorý našiel pravý dolný roh domácej bránky. Pri treťom zásahu belasých bola defenzíva Vladimíra Cifraniča znovu otvorená. Čavrič napravo suverénne prešprintoval Van Arnhema a odcentroval na zadnú tyč. Tam nebránený poľahky zakončil Moha. „Rozhodovalo, kto spraví chyby. My sme ich spravili viac, tie zo začiatku zápasu boli hlúpe. Boli tri-štyrikrát pri bráne a dali dva góly,“ povedal Šulek a vrátil sa aj k prvej chybe a zásahu Šporara: „Odkopnutá lopta za mňa a za Klešča sa Šporarovi poodrážala a šiel sám na brankára.“

zdroj: Zostrih stretnutia AS Trenčín - Slovan Bratislava 0:3. (huste.tv)

Šulekovho stopérskeho parťáka Kleščíka cez polčas nahradil útočník Antonio Mance. Domácim zmena výrazne nepomohla, prevaha Slovana ešte o niečo málo narástla. Líder bez pochýb potvrdil na Kopaniciach rolu favorita. Trenčania, ktorí v lige zvíťazili naposledy ešte koncom septembra so Zlatými Moravcami, získali z ostatných deviatich ligových stretnutí jediný bod! Na druhej strane, jedno víťazstvo a nasledujúci prirodzený impulz môžu všetko zmeniť. AS stráca na hornú šestku z deviateho miesta stále len tri body. O týždeň v dôležitom zápase nastúpi Trenčín v Trnave. „Spravíme už konečne všetko preto, aby sme si prestávku spríjemnili víťazstvom. Do Trnavy pôjdeme vyhrať a na jar sa potom od prvého zápasu chceme naladiť na víťaznú vlnu, aby sme sa dostali do prvej šestky,“ velí do boja Šulek.

foto: tasr
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk