ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pre Slovan pozícia jesenného majstra neznamená nič
zdroj: Radosť Slovana po góle Marina Ljubičiča. (skslovan.com)

Pre Slovan pozícia jesenného majstra neznamená nič

„Je pekné byť jesenným majstrom, no dôležitejšie je, že sme na začiatku decembra a stále sme neprehrali! Je to skvelý úspech celého tímu,“ tešil sa v rozhovore pre ProFutbal.sk po sobotňajšom víťazstve nad Trenčínom 3:0 slovinský útočník Slovana Bratislava Andraž Šporar.

Polroka bez prehry

Nitra, Senica, Ružomberok a práve Trenčín. To sú tímy, ktoré v úvodných sedemnástich kolách Fortuna ligy ozbíjali Slovan. Paradox je, že belasí zakaždým stratili body v čoskoro bývalom domove na Pasienkoch. Zverenci Martina Ševelu sú vonku stopercentní, majú najlepší útok, najlepšiu obranu a právom osembodový náskok na čele. Šporar sa v rozhovore pre ProFutbal pýtal, kedy nejaký slovenský klub ťahal podobnú sériu bez prehry. Odpoveď znie, že rekord na prelome milénií stanovil práve Slovan, keď neprehral 32 zápasov v rade. Súčasný tím vedený najlepším kanonierom súťaže Šporarom neokúsil ligovú prehru v súčte so záverom minulého ročníka už 19 stretnutí! Slovan padol naposledy začiatkom mája tohto roka v Ružomberku. 

„K dobrému tímovému výkonu nám pomohol rýchly gól. Boli sme lepší, zaslúžili sme si víťazstvo. Mal som pocit, že sme si ho želali viac než súper,“ vravel po triumfe v trenčianskom prechodnom domove v Myjave práve autor úvodného zásahu Šporar. Tomu chýba jeden zásah k brilantnému priemeru jedného streleného gólu na stretnutie. Slovinec sa v pätnástich dueloch presadil štrnásťkrát. „Keď o tom hovoríte, áno, máte pravdu. Musím teda streliť dva góly proti Žiline, žiaden problém. Budem na to myslieť,“ usmieval sa Šporar, ktorý sa vrátil do hry po menšom svalovom zranení a treste pre karty: „Poranený sval ma ešte stále trochu bolel, no cítil som sa byť v poriadku.“

Nič to neznamená

„Hrali sme tak, ako sme si povedali v šatni, nerobili sme veľa chýb. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom než 3:0,“ myslel si po zápase stredopoliar Slovana Marin Ljubičič. Jeho tím ťažil z hrubých chýb v strede obrany Trenčanov. Zle hrajúci stopéri papierovo domáceho mužstva uľahčili pozíciu beztak rozbehnutého Slovana. Belasí sa dostávali do vyloženejších príležitostí, v prechodovej fáze boli údernejší. Triumfom potvrdili pozíciu jesenného kráľa slovenskej ligy.

zdroj: Zostrih stretnutia AS Trenčín - Slovan Bratislava 0:3. (huste.tv)

Pre tím však tento honor podľa zástupcov kabíny nemá valnú hodnotu. „Pozícia jesenného majstra pre mňa neznamená nič. Dôležité je, kto bude na prvom mieste na konci sezóny. Samozrejme, je to pekné a nálada počas sviatkov bude dobrá. Zostáva ešte zápas doma so Žilinou, kde si budeme chcieť spraviť náladu ešte lepšiu,“ vyzval spoluhráčov na posledný boj tohto kalendárneho roka Ljubičič. Toho taktiež viac nadchýna šnúra belasých bez prehry. Kde nachádza jesenná posila z Dunajskej Stredy úspešný recept? „Máme kvalitný tím s víťaznou mentalitou. Máme výborné tréningy, pretože konkurencia na každom poste je vysoká. Keď každý tréning odvádzaš a si nútený odvádzať sto percent, v zápasoch to zúročíš,“ priblížil Ljubičič.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk