Liverpool víťazom Merseyside derby, Arsenal otočil šláger s Tottenhamom, uspela aj Chelsea
zdroj: TASR/AP

Výsledok 14. kola najvyššej anglickej súťaže:

NEDEĽA

Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili v nedeľňajšom zápase 14. kola anglickej Premier League nad FC Fulham 2:0. "The Blues" sa dostali priebežne na tretie miesto tabuľky, hostia sú i naďalej poslední.

V šlágri kola si Arsenal Londýn poradil s mestským rivalom Tottenhamom Hotspur 4:2. Dvomi presnými zásahmi a jednou asistenciou sa na výhre "kanonierov" podieľal gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal tromi gólmi v druhom polčase otočil nepriaznivé skóre.

V Merseyside derby domáci Liverpool rozhodol o výhre 1:0 nad Evertonom až v úplnom závere nadstaveného času zásluhou striedajúceho belgického útočníka Divocka Origiho. "The Reds" strácajú z druhého miesta na lídra Premier League z Manchestru City dva body.

Chelsea Londýn - FC Fulham 2:0 (1:0)
Góly: 4. Pedro, 82. Loftus-Cheek

zdroj: streamable.com

Arsenal Londýn - Tottenham Hotspur 4:2 (1:2)
Góly: 10. a 56. Aubameyang (prvý z 11 m), 75. Lacazette, 77. Torreira - 30. Dier, 34. Kane (z 11 m), ČK: 85. Vertonghen (Tottenham)

zdroj: streamable.com

FC Liverpool - FC Everton 1:0 (0:0)
Gól: 90.+6 Origi

zdroj: hoofoot.com

SOBOTA

Futbalisti majstrovského Manchestru City vyhrali v sobotňajšom zápase 14. kola Premier League doma nad AFC Bournemouth 3:1. Zverenci trénera Pepa Guardiolu sú na čele tabuľky z dvanástimi víťazstvami a dvoma remízami.

Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka odchytal celé stretnutie v drese Newcastle United pri domácej prehre s West Ham United 0:3.

Crystal Palace - FC Burnley 2:0 (1:0)
Góly: 16. McArthur, 77. Towsend

Huddersfield Town - Brighton & Hove Albion 1:2 (1:1)

Góly: 1. Jorgensen - 45.+4 Duffy, 69. Andone, ČK: 32. Mounie (Huddersfield)

Leicester City - FC Watford 2:0 (2:0)

Góly: 12. Vardy (z 11 m), 23. Maddison, ČK: 90. Capoue (Watford)

Manchester City - AFC Bournemouth 3:1 (1:1)

Góly: 16. D. Silva, 57. Sterling, 80. Gündogan - 44. Wilson

Newcastle United - West Ham United 0:3 (0:1)

Góly: 11. a 64. Chicharito, 90.+3 Anderson
M. Dúbravka
(Newcastle) odchytal celý zápas

FC Southampton - Manchester United 2:2 (2:2)
Góly: 13. Armstrong, 20. Soares - 33. Lukaku, 39. Herrera

PIATOK

Futbalisti Cardiffu City zdolali v piatkovom stretnutí 14. kola najvyššej anglickej súťaže Wolverhampton Wanderers 2:1. Domáci otočili skóre v druhom polčase gólmi Aarona Gunnarssona a Juniora Hoiletta.

Cardiff City - Wolverhampton Wanderers 2:1 (0:1)
Góly: 65. Gunnarsson, 77. Hoilett - 18. Doherty