ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ronaldo bol údajne dohodnutý na prestupe do AC Miláno
zdroj: Cristiano Ronaldo.

Ronaldo bol údajne dohodnutý na prestupe do AC Miláno

Prestup Cristiana Ronalda z Realu Madrid do turínskeho Juventusu bol udalosťou leta 2018. Sériový taliansky majster zaplatil za 33-ročného portugalského útočníka 117 miliónov eur. Päťnásobný najlepší futbalista planéty potvrdzuje vysoký štandard, v sedemnástich dueloch má rovnaký počet „hokejových“ kanadských bodov (10+7). Podľa bývalého športového riaditeľa AC Miláno Massimiliana Mirabelliho však nechýbalo veľa, aby Ronaldo navliekal červeno-čiernu kombináciu.

„Rokovali sme s agentom Cristiana Ronalda Jorgem Mendesom. Vedeli sme, že vo vzťahu Ronalda s Realom môžu byť problémy. Urobili sme všetko, aby sme ho získali, no potom čínski majitelia zrušili dohodu,“ spomínal v rozhovore pre televíziu Sportitalia Mirabelli. Čínske konzorcium na čele s Li Yonghongom 11. júla predalo slávnu futbalovú značku skupine Elliott Management Corporation. Ronaldo prestúpil do Juventusu o deň skôr. „Keby prišlo súčasné vedenie skôr, Cristiano Ronaldo by bol hráčom AC Miláno,“ tvrdí Mirabelli, ktorého noví majitelia krátko po príchode zbavili funkcie športového riaditeľa.

Mirabelli: „Gattuso je pre mňa tréner budúcnosti."

Li Yonghong mal Milánčanov vo vlastníctve len rok. Rovnako dlho zastával svoju funkciu i Mirabelli. Hneď v úvode riešil dôležitú trénerskú otázku: „Prišli sme v apríli 2017 a dokončili komplikovanú sezónu. Montella odviedol dobrú prácu, podľa môjho názoru si zaslúžil ďalšiu šancu. Spätne je jednoduché povedať, že sme sa mýlili, no v tom čase si zaslúžil zostať.“ Montellu po nepresvedčivom vstupe do sezóny nahradil Gennaro Gattuso. Mirabelli je rád, že ho mohol menovať do funkcie: „Bol som hrdý na profesionalizmus, prístup a vášeň, s ktorou pracuje Gattuso a jeho realizačný tím. Čínski majitelia so mnou nesúhlasili. Mysleli si, že zvonku bude jeho angažovanie pôsobiť ako krok späť. Vysvetlil som im, že ,Rino´ je pre mňa tréner budúcnosti. Pracoval v Grécku, Serii C aj B a pre mňa je to pozitívne.“

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk