ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trénovať Real? Možno, ak sa naskytne príležitosť, uvažuje brankár Pepe Reina
zdroj: TASR/AP

Trénovať Real? Možno, ak sa naskytne príležitosť, uvažuje brankár Pepe Reina

Skúsený brankár Pepe Reina už teraz vie, ktorou cestou sa chce vybrať po skončení aktívnej hráčskej kariéry. Odchovanec Barcelony sa chce stať trénerom, v prípade príležitosti by neodmietol ani ponuku bieleho baletu.

Tridsaťšesťročný harcovník však ešte má stále platný kontrakt s AC Miláno do leta 2021, jeho kariéra teda ešte bude niekoľko rokov trvať. „Chcem si futbal užiť ešte v priebehu nasledujúcich troch rokov a potom sa vrhnem na štúdium, aby som získal trénerskú licenciu,“ reagoval na margo svojej pracovnej budúcnosti pre Football Italia Pepe Reina. Ako odchovanec katalánskeho veľkoklubu, no rodák z Madridu sa nevyhol ani hypotetickej otázke svojho budúceho angažmánu. „Trénovať Real Madrid? Možno, ak sa naskytne príležitosť. V Španielsku sú ale aj ďalšie tímy, Barcelona ma nepripravila len ako hráča, ale aj ako človeka, Real je každopádne určite snom každého trénera,“ diplomaticky si ponechal otvorené dvere.

Španiel po odchode z Barcelony chytal za Villarreal, anglický Liverpool, taliansky Neapol a v sezóne 2014/15 sporadicky za nemecký Bayern Mnichov, odkiaľ sa po roku vrátil späť k Marekovi Hamšíkovi. V lete absolvoval svoj zrejme už posledný presun, keď v rámci Serie A zmenil klub za AC Miláno, v ňom kryje chrbát mladej nádeji Gianluigimu Donnarummovi. „Donnarumma má ešte len devätnásť rokov, stále sa môže oveľa zlepšiť a my sa mu snažíme v tomto smere pomôcť. Je to brankár, ktorý bude hrať na svetovej futbalovej scéne dôležitú úlohu a bude dlhé roky jednotkou talianskej reprezentácie,“ domnieva sa Reina, na ktorého príde rad aspoň počas zápasov v skupinovej fáze Európskej ligy.

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk