ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Košičania si Trnavu vymodlili, kapitán Dobias: Ideálny žreb!
zdroj: jäzva

Košičania si Trnavu vymodlili, kapitán Dobias: Ideálny žreb!

Utorkový žreb štvrťfinále Slovnaft Cup-u rozhodol, že jediný treťoligista medzi osmičkou najlepších narazí na úradujúceho slovenského majstra z Trnavy. Práve tohto súpera si hráči z metropoly východu želali najviac a ich prianie sa im splnilo.

Už po postupe zo šestnásťfinále cez druholigovú Dubnicu sa Košičania zhodli, že v ďalšom kole si chcú zmerať sily s majstrovskou Trnavou. V osemfinále im žreb „andelov“ nedoprial. Do cesty sa im postavili Zlaté Moravce, ktoré vyradili po víťazstve 3:1.

„Chceli sme Trnavu už teraz, no nevyšlo to. Urobili sme všetko pre to, aby sa tak stalo. Uvidíme, aký bude žreb. Stále existuje šanca, že si proti nim zahráme. Boli by sme radi,“ povedal po vyradení ViOn-u brankár Gejza Pulen, na ktorého slová nadviazal útočník Filip Serečin: „Ja som už raz pohár vyhral, teraz sme medzi najlepšou osmičkou. Musíme si to užiť. Veľa si už nenavyberáme, sú tam len kvalitní súperi. Bude to bonus pre ľudí.“

Štvťfinálový žreb už ale východniarom želanie splnil. V Čermeli sa v polovici marca predstaví Spartak. „Sledoval som žreb na internete, dopadlo to pre nás ideálne. Máme sa na čo tešiť. Spartak je veľký klub, Trnava futbalové mesto. Tešíme sa na to. Nemáme čo stratiť, verím, že to bude otvorené,“ rozhovoril sa pre ProFutbal.sk kapitán žlto-modrých Timon Dobias. Zároveň potvrdil, že kabína si Spartak viac-menej vymodlila: „Môže byť, v šatni tento súper rezonoval najviac, hovorili sme to aj do médií. A vidíte, nakoniec to vyšlo.“

Zatiaľ, čo ešte nedávno košický futbal chátral a ten trnavský sa vyhrieval na výslní, dnes sa v slovenskom Ríme zmráka. Klub po dlhých rokoch opúšťa jeho majiteľ Vladimír Poór, a takisto tréner Látal, generálny manažér Hoftych i prezident Keketi. „Vnímam celú situáciu, hoci neviem, čo sa tam deje. Sám som zvedavý na to, ako to dopadne. Momentálne sa zdá, že nám situácia v Spartaku hrá do kariet, no to sa ešte počas zimy môže obrátiť,“ nekalkuluje 29-ročný stopér.

Výhodou Trnavy môže byť fakt, že Fortuna liga odštartuje už 16. februára a ak to počasie dovolí, pred štvrťfinálovým súbojom proti Košiciam odohrá zvyšné štyri zápasy základnej časti. Naopak, tretia liga má prvé jarné kolo na programe až 24. marca, pričom štvrťfinále je predbežne naplánované na 13. marec. „Nemyslím si, že to bude problém. Bude to pre nás síce prvý majstorvský zápas v kalendárnom roku, ale dovtedy budeme mať dostatok času na to, aby sme sa pripravili. Čaká nás kvalitná zimná príprava, odohráme veľa ťažkých zápasov, absolvujeme aj nejaké sústredenia. Budeme pripravení,“ uzavrel pre ProFutbal.sk Timon Dobias.

Najnovšie z klubu: FC KOŠICE

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk