ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nočný záťah česko-slovenskej dvojice skončil nehodou. Špalek vynadal policajtom
zdroj: Aleš Matějů naľavo v českom drese, Nikolas Špalek napravo v slovenskom.

Nočný záťah česko-slovenskej dvojice skončil nehodou. Špalek vynadal policajtom

V nedeľu 18. novembra sa talianska druhá liga nehrala. Bola reprezentačná prestávka. Dvojica mladíkov Čech Aleš Matějů (22) a Slovák Nikolas Špalek (21) pozvánky do národných tímov nedostali. V Brescii mali voľný večer, s ktorým naložili po svojom. Vyrazili za zábavou do nočného klubu, z ktorého sa vracali až nadránom. Možno by sa im to prepieklo, keby bývalý český mládežnícky reprezentant pod vplyvom alkoholu nenabúral.

Matějů v centre mesta narazil do steny. V krvi mal trojnásobne viac alkoholu než šoférom povoľuje talianska legislatíva. Čech vyviazol z nehody s dvoma stehmi na porezanom lakti, Špalek neutrpel vážnejšie zranenie. Talianska polícia incident vyšetruje. Matějů na mieste zaplatil pokutu vo výške dvoch až troch tisíc eur a môže prísť o vodičský preukaz až na dva roky. Špalek údajne policajtov slovne napadol a môže očakávať sankciu za svoje správanie voči strážcom poriadku.

Klub hráčov zatiaľ nepotrestal a k situácii sa ani nevyjadril. Obaja dokonca nastúpili uplynulý víkend v základnej zostave Brescie. Príčinou môže byť skutočnosť, že Gazzetta dello Sport informovala o incidente až v utorok. Matějů hosťuje v Taliansku z anglického Brightonu, predtým pôsobil v Plzni. Mládežnícky reprezentant Slovenska Špalek začínal seniorskú kariéru v Nitre a Trnave, do Talianska sa dostal zo Žiliny.

foto: tasr
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Brescia

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk