ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Štvrťfinále Slovnaft Cup-u: Treťoligové Košice vyzvú Trnavu, východniarske derby v Michalovciach
zdroj: jäzva

Štvrťfinále Slovnaft Cup-u: Treťoligové Košice vyzvú Trnavu, východniarske derby v Michalovciach

V sídle Siene slávy SFZ sa v utorok predpoludním uskutočnil žreb štvrťfinále Slovnaft Cup-u. V osudí sa ocitli piati fortunaligisti, dvaja druholigisti a treťoligový FC Košice. Z Fortuna ligy sa s pohárovou súťažou rozlúčilo už sedem klubov na čele s minuloročnými finalistami Slovanom Bratislava a Ružomberkom.

O žreb štvrťfinále, ktoré je na programe 13. marca, sa postaral riaditeľ súťaže Miroslav Richtárik a zástupca spoločnosti Slovnaft Anton Molnár. Pri žrebe už neplatilo žiadne územné rozdelenie, jediná výnimka mohla nastať v prípade, že by treťoligový FC Košice musel vycestovať na pôdu niektorého z fortunaligistov. V tom prípade by sa garde obrátilo a Košičania by hrali doma v Čermeli, keďže je medzi tímami rozdiel dvoch líg.

Žreb štvrťfinále Slovnaft Cup-u 2018/2019:

MŠK Žilina - MFK Skalica
FK Senica - FC Nitra
MFK Zemplín Michalovce - FK Poprad
FC Košice - FC Spartak Trnava

Jediný zástupca III. ligy FC Košice sa vo štvrťfinále predstaví proti úradujúcemu slovenskému majstrovi Spartaku Trnava. Na východniarske derby sa môžu tešiť v Michalovciach, kam zavíta Poprad. Žilina privíta ambiciózneho druholigistu zo Skalice a v jedinom súboji prvoligistov si Senica zmeria sily s Nitrou. 

„S doterajším priebehom súťaže sme spokojní, diváci majú o Slovnaft Cup záujem, boli tam aj korenisté momenty, ktoré pohár potrebuje. Myslím si, že žreb postavil proti sebe zaujímavé tímy, budú to veľmi atraktívne zápasy, takže maximálna spokojnosť,“ pochvaľoval si Anton Molnár bezprostredne po žrebe. „Budú to veľmi atraktívne zápasy, verím, že cestu na štadióny si nájdu aj diváci,“ zaželal si Miroslav Richtárik.

Štvrťfinále sa hrá na jeden zápas, na odvety sa bude hrať až v semifinále. Finále Slovnaft Cup-u je na programe 1. mája, no neodohrá sa na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave, ako bolo avizované. V hre sú tri bližšie nešpecifikované dejiská. Rozhodnutie padne na decembrovom Výkonnom výbore SFZ.

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk